رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

مستند بازسازی واقعه غدیرخم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مستند بازسازی واقعه غدیرخم

Loading the player...

بی تردید برنامه های نمایشی (به ویژه آنکه به صورت میدانی و در جمع مردم برگزار گردد) در اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و تاثیرگذاری به مردم تاثیر بسزایی دارد.

مراسم «بازسازی واقعه غدیر خم» از جمله برنامه های فرهنگی هنری مذهبی است که با هدف «آشناسازی عموم جامعه با جزئیات واقعه غدیر (این واقعه مهم و تاریخی جهان اسلام)، تبیین فلسفه ولایت برای مخاطبان و آحاد جامعه، ایجاد فضای معنوی و دینی برای تبیین جایگاه ولایت و امامت و ایجاد پیوند عمیق بین نسل جوان و مردم با ولایت فقیه» برگزار می شود.

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی این رویداد فرهنگی هنری مذهبی را که در شهرستان سربیشه برگزار شد، در قالب «مستند گزارشی» به تصویر می کشد تا عموم مخاطبان استانی بتوانند از این مراسم بهره مند گردند.

مدت زمان مستند «بازسازی واقعه غدیرخم» 20 دقیقه است و بخش اعظم آن به بخش هایی از اجرای مراسم بازسازی نمادین واقعه غدیر خم اختصاص خواهد داشت. همچنین بخش هایی از پشت صحنه و مراحل آماده سازی اجرای این مراسم نیز در این مستند به تصویر کشیده خواهد شد.

مستند «بازسازی واقعه غدیرخم» در ساعت 22:25 روز شنبه (3 مهر ماه) از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی پخش خواهد شد. تکرار این مستند نیز در ساعت 15:12 روز دوشنبه (5 مهرماه) پخش می شود.

سال تولید: 1395

گروه تولید مستند «بازسازی واقعه غدیر خم» عبارتند از:

تهیه کننده و کارگردان: مهدی مودی

تصویربرداران: مهدی مودی، حسین شریفی نیا، حجت امیرآبادیزاده، محمد باقر شاهد

صدابردار: امیر زارعی

دستیار صدا و تصویر: محسن گرگانی

تدوینگر و جلوه های ویژه: محمدباقر شاهد