جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

مستند «عبد خدا» - نمایش محتوای صدا

 

 

مستند «عبد خدا»

Loading the player...

سوگواري و بزرگداشت شهادت امام حسين (ع) و ياران بزرگوار ایشان از همان آغاز و توسط حضرت علي بن حسين (ع)  و حضرت زينب (س) و ديگر همراهان آن حضرت كه شاهد ماجرا بودند، برپا شده است. از جمله عوامل مهم وحدت که توده های میلیونی مسلمانان را گرد یک محور قرار می دهد؛ مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که همه ساله با شور و حرارتی بیش از گذشته برگزار می شود و بی تردید پیرغلامان حسینی به عنوان منادیان وحدت امت اسلامی ، نقشی موثر و مهم در برپایی صحیح این مراسم و بقای آن دارند.

به منظور معرفی و آشنایی هرچه بیشتر عموم مخاطبان و به ویژه نسل جوان با پیرغلامان حسینی و الگوگیری از ایشان و ایجاد عشق و ارادت هرچه بیشتر به اهل بیت و به ویژه امام حسین (ع)، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی اقدام به تولید مستند «عبد خدا» نموده است. 

مستند رادیویی «عبد خدا» که به مدت 30 دقیقه و در ساختار مستند تولید شده، به معرفی «عبدالله گرجی» می پردازد. «عبدالله گرجی» از پیرغلامان حسینی در استان خراسان جنوبی است که سالهاست به ذاکری اهل بیت (ع) مشغول است .

در این مستند در قالب مصاحبه و تهیه گزارش با آقای گرجی و اطرافیان وی (خانواده، آشنایان، دوستان و ... ) به معرفی ابعاد شخصیت و فعالیت های این پیرغلام حسینی استان خراسان جنوبی پرداخته می شود.

لازم به ذکر است آقای «عبدالله گرجی» به عنوان پیرغلام خراسان جنوبی در هفتمین همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی که در سال 1388 در زنجان برگزار گردید؛ حضور داشت.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی، گزارشگری، نویسندگی و صدابرداری مستند «عبد خدا» را «مسعود خسروی» برعهده دارد.