رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مستند «روایت 57» - نمایش محتوای صدا

 

 

مستند «روایت 57»

Loading the player...
مستند «روایت 57»

ثبت و ضبط کلیه‌ رویدادهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، به منظور حفظ و حراست و انتقال آن به نسل های بعدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این میان استفاده از ساختار مستند رادیویی نیز یکی از شیوه های فاخر انجام این امر است.

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی به منظور «ثبت و ضبط خاطرات راویان انقلاب در شهرستان های استان خراسان جنوبی» اقدام به تولید مستندی رادیویی با عنوان «روایت 57» نموده که این مستند در طبقه الف تولید می شود.

مستند رادیویی «روایت 57» کاملاً گزارش محور و فاقد گوینده است. گزارشگر توضیحاتی در خصوص انقلاب اسلامی و فعالیت های مردم استان در سال 1357 برای به ثمر نشستن نهال انقلاب بیان می کند. سپس به سراغ راویان انقلاب در شهرستان های استان می رود .

این راویان اکنون پس از 37 سال، هر کدام دارای شغل خاصی هستند. گزارشگر برنامه با آنها به گفتگو می پردازد و هر کدام از آنها به بیان خاطرات خود از قیام مردمی در شهرستان ها می پردازند. سپس گزارشگر به همراه آنها به مکان های وقوع حوادث در شهرستان ها اعم از میادین، خیابان ها، مساجد و ... می رود و از نزدیک با حوادث انقلاب آشنا می شود.

در بخش هایی از این مستند برش هایی از برنامه های رادیویی و تلویزیونی به صورت آرشیوی استفاده می شود که این برنامه ها در اوایل انقلاب ضبط شده اند و معمولاً اصوات مربوط به راهپیمایی ها هستند. به فراخور برنامه از سرودهای حماسی و انقلابی و موسیقی های حماسی و ملی بیکلام نیز استفاده خواهد شد.

این مجموعه مستند به تعداد 6 قسمت 30 دقیقه ای در شهرستانهای سرایان، فردوس، قاین، طبس، بشرویه و نهبندان ضبط خواهد شد.

اولین قسمت از مستند روایت 57 در ساعت 21:30 روز دوشنبه 12 بهمن ماه 1394 از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش شد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده، پژوهشگر و گزارشگر مستند روایت 57 «مسعود خسروی» است.