اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | شنبه، ۴ فروردین ۱۳۹۷

مستند «دوشکی» - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مستند «دوشکی»

Loading the player...

تهیه کنندگی و کارگردانی مستند «دوشکی» را «محمد عبداللهی» بر عهده دارد و سایر عوامل تولید بدین شرح است:

تصویربردار: حسین امیرآبادی زاده، علی شریفی

صدابردار:  محیا عبداللهی

تدوینگر: مرضیه عبداللهی

نویسنده: مرضیه عبداللهی

شهرستان طبس از جمله شهرستان های استان خراسان جنوبی است که بر کرانه کویر لوت از شهرهای میانه راهی خراسان، کرمان، فارس، اصفهان و یزد و به عنوان گذرگاهی برای این استانها می باشد که حتی از زمان تاسیس اولین سلسله های پادشاهی در ایران، نام آن در روایات و اسناد تاریخی دیده می شود.

این شهر مرکز بزرگترین شهرستان استان خراسان جنوبی بوده و با طبیعتی بکر و زیبا، هوایی پاک و دلپذیر، با جاذبه های گردشگری مانند آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع)، باغ گلشن، ارگ قدیم طبس، منطقه ییلاقی روستای خرو و نیاز، بند کریت (قدیمی ترین بند قوسی جهان) و سایر مناطق ییلاقی دیدنی را در خود جای داده است.

در راستای معرفی هر چه بیشتر زیبایی های شهرستان طبس شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) مستندی با عنوان«دوشکی» را تولید نموده است.

مستند «دوشکی» روایت طبیعت گردی است که با دوچرخه به شهرستان طبس استان خراسان جنوبی سفر کرده و با گروه کویرنوردی و طبیعت گردی طبس همراه می شود.

وی در این مسیر از کویر حلوان، روستای خرو، آبشار مرتضی علی و ... که بخشی از زیبایی های طبیعی، گردشگری و تاریخی شهرستان طبس است، عبور می کند.

در این مستند سعی شده اغلب اتفاقات و رویدادها بدون دخل و تصرف، تصویربرداری شده و به واسطه شخصیت اصلی (طبیعت گرد) به معرفی جاذبه های مسیر راه پرداخته شود.

مستند «دوشکی» شخصیت محور است و بیننده از دریچه نگاه شخصیت اصلی، زیبایی های محیط را درک می کند.

مدت زمان این مستند 42 دقیقه است و در سال جاری در شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) تولید شده است.

سال تولید: 1395