سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

مزایا و معایب جرم گیری دندان - نمایش محتوای خبر

 

 

مزایا و معایب جرم گیری دندان

در صورتی که به طور مکرر به دندان‌ها رسیدگی نشود مشکلاتی را در پی دارد که دندان را مستعد جرم گیری خواهد کرد.

دکتر عبدالحمید ظفرمند دندان پزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص زمان جرم‌گیری دندان گفت: در صورتی که بهداشت دهان و دندان رعایت نشود به مرور غذاها و یا پلاک‌های سرخی که روی دندان قابلیت تمیز شدن را دارند سخت می‌شوند و در این هنگام دیگر وسایل معمولی مثل نخ دندان و یا مسواک قابلیت بر طرف کردن آن‌ها را ندارد. به همین خاطر لازم است با وسایل حرفه‌ای‌تر اجسامی را که به دندان‌ها چسبیده‌اند را برداشت که اگر به موقع انجام نشود سلامت لثه را تهدید خواهد کرد. 

وی ادامه داد: بروز التهاب در لثه‌ها و همچنین تحلیل رفتن استخوان فک از جمله خطراتی است که سلامت دهان و دندان را تهدید خواهند کرد.

ظفرمند اظهار کرد: وقتی میزان جرم‌های دندان در حدی باشند که به استخوان نگهدارنده‌ دندان در داخل فک و لثه صدمه وارد کند به احتمال قوی به درمان‌های پیشرفته نیاز خواهد داشت. 

وی خاطر نشان کرد: حساسیتی که پس از جرم‌گیری بروز می‌یابد ارتباط و مشکلی با برداشتن جرم ندارد، اما در هر صورت بنابر تشخیص پزشک درمان صورت می‌گیرد چرا که برای رفع حساسیت می‌توان از خمیر دندان‌های ضد حساسیت استفاده کرد و در موارد شدیدتر استفاده از دهانشویه حاوی فلوراید منعی ندارد‌. 

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

پوسیدگی دندان , التهاب لثه , پلاک دندانی , نخ دندان