جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

مرزهای شرقی امن ترین مناطق کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

مرزهای شرقی امن ترین مناطق کشور

مرزهای شرقی امن ترین مناطق کشور است.

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی کشور با تاکید بر امنیت پایدار مرزهای شرقی کشور گفت : زمانی نه چندان دور این منطقه شاهد شرارت های گروهک های تروریستی و اشرار بوده اما امروزه جزء امن ترین مناطق کشور است.

سردار حسین اشتری در جمع مسئولان شهرستان نهبندان و کارکنان هنگ مرزی این شهرستان افزود: در سال های گذشته اقدامات خوبی در مرزهای شرقی کشور صورت گرفته به گونه ای که بنیه دفاعی و عملیاتی مرزها تقویت شده است و در بازدید اخیر، برنامه ریزی های لازم برای اختصاص تجهیزات الکترونیکی، اپتیکی، سلاح های به روز اعم از سبک و سنگین و نیز ادوات لازم برای مرزها پیش بینی خواهد شد.

وی گفت: در نظرسنجی های صورت گرفته، بیشترین میزان مشارکت مردم در طرح های اجتماعی مربوط به خراسان جنوبی بوده است و مردم این استان بیشترین حمایت را از طرح ها و برنامه های نیروی انتظامی داشته اند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی به صورت قاطع با کسانی که قصد بر هم زدن نظم و امنیت عمومی را دارند، برخورد خواهد کرد افزود: با آمادگی و توان بالای رزمی در مرزبانی، مرزهای شرقی کشور محیطی امن برای تحرک اشرار، گروه های معاند و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی نخواهد بود.

سردار حسین اشتری گفت: اگر بخواهیم توسعه، پیشرفت و آبادانی را مدنظر داشته باشیم باید امنیت را به ارمغان بیاوریم که به برکت خون شهیدان، هدایت های رهبر فرزانه انقلاب و ایستادگی نیروهای مسلح خصوصاً مرزداران سخت کوش نیروی انتظامی، امنیت بسیار خوبی در کشور حاکم است.

وی با بیان اینکه محرومیت ها در شهرستان نهبندان بسیار زیاد است گفت: توسعه زیرساخت های لازم برای رفع محرومیت زدایی از این شهرستان ضروری است که نیروی انتظامی نیز با برنامه ریزی های لازم و توسعه خانه های سازمانی در این شهرستان به دنبال ایجاد رفاه و تقویت معیشت کارکنان و خانواده آنها است.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان نیز با بیان اینکه این شهرستان از نقاط امن استان و کشور است گفت: شهرستان نهبندان با برخورداری از ظرفیت های زیاد برای اشتغال و سرمایه گذاری نیازمند توجه ویژه مسئولان است.

نظافت فرماندار نهبندان هم با اشاره به اینکه بازارچه مرزی دوکوهانه نهبندان از مهمترین ظرفیت های حوزه اشتغال و رونق مرز محسوب می شود خواستار رایزنی برای فعال شدن بازارچه مرزی دوکوهانه شد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی