سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

مراقبه‌های عاشورایی

مراقبه‌های عاشورایی


«کتاب مراقبه های عاشورایی » گفتارهایی عاشورایی از استاد فقید سید منیر الدین حسینی و حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی میرباقری می باشد . این کتاب در سه بخش تنظیم شده است ؛ در شناخت عاشورا ، مراقب های عاشورا و مراقبه های عاشورایی هنرمندان.

همان طور که از عنوان کتاب هم به دست می آید این کتاب سعی در سلوکی فردی و اجتماعی بر مبنای واقعه عاشورا دارد . شناخت عاشورا و تطبیق آن با هر فرد و خودسازی فردی و اجتماعی محور اصلی کتاب است  .

در مقدمه این کتاب به مبادی و مبانی تحلیل قیام عظیم عاشورا به عنوان یکی از مهم ترین وقایع تاریخ پرداخته شده و آمده است که مقدمه ضروری تفسیر عاشورا ، یافتن نقشه آن حرکت جامعی است که عاشورا در درون آن و به‌خاطر تکمیل شدن آن رخ داده است  .

در بخش اول این کتاب با عنوان شناخت عاشورا به بررسی شخصیت تاریخی سیدالشهدا (ع) و تحریفات عاشورا پرداخته شده و آمده است که زبان سید الشهدا (ع)  زبان سخن گفتن با عاطفه تاریخ است .  اینکه سیّدالشّهدا (ع) در میدان جنگ در شدیدترین مقاومت‌ها و ظلم‌ستیزی‌ها به عواطف انسانی کمال اهتمام را می‌ورزد و در کشاکش مقابله با ظلم در یک روز ، دوازده بار از جنگ به خیمه بازمی‌گردد ؛ به این دلیل است که باید عاشورا الگوی تکامل ­گرایی تاریخی باشد .

کتاب مراقبه های عاشورایی را انتشارات"کتاب فردا " منتشر کرده است.