جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مراسم افتتاح پروژه های فنی و عمرانی صدا و سیمای خراسان جنوبی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مراسم افتتاح پروژه های فنی و عمرانی صدا و سیمای خراسان جنوبی

دكتر محمد سرافراز در مراسم بهره‌برداري از طرح‌هاي فني و عمراني مركز خراسان جنوبي گفت: خودكفايي در توليد تجهيزات فني در سازمان صدا و سيما با تكيه بر توان متخصصان ايراني به دست آمده است و در حال حاضر توليد تجهيزات مربوط به فرستنده‌ها در داخل كشور امكانپذير شده است .

دكتر سرافراز افزود: هم اكنون 85 درصد جمعيت مردم ايران از پوشش شبكه‌هاي ديجيتال بهره‌مندند كه براي افزايش اين پوشش جمعيتي تلاش مي كنيم .

رئيس رسانه ملي در بخش ديگري از سخنان خود در اين مراسم به مساله روز و گفت و گوهاي هسته‌اي اشاره كرد و افزود: بنابر نظرسنجي‌هاي رسانه ملي هفتاد درصد مردم ايران معتقدند كه آمريكا پايبند به توافق هسته‌اي نخواهد بود و اين نبود اطمينان به آمريكا همراهي ملت ايران با نظرهاي رهبر معظم انقلاب را نشان مي دهد.

وي افزود : همچنين براساس نظرسنجي صدا و سيما 64 درصد مردم موافق بي‌طرفي رسانه ملي در پخش نشست هاي مربوط به مذاكرات هسته اي هستند، حدود 73 درصد مردم با اين موضوع موافقند كه اگر مذاكرات هسته اي به توافق نرسد غني سازي هسته‌اي بايد در ايران ادامه يابد، 70 درصد مردم موافق اين هستند كه در صورت توافق نكردن در مذاكرات هسته اي بايد واردات كشور براي مبارزه با توطئه دشمنان كاهش يابد و 75 درصد مردم در اين نظر سنجي گفته‌اند كه اگر مذاكرات هسته اي به توافق نرسد علت آن زياده‌خواهي آمريكاست.

رئيس سازمان صدا و سيما افزود: در مذاكرات هسته اي طرف مقابل ايران از همان ابتدا با رويكرد زياده‌خواهي و تحقير ملت كار را آغاز كرد كه ايستادگي رهبر معظم انقلاب و بيانات محكم ايشان تاكنون جواب اين زيادهخواهي‌ها را داده است .

دكتر سرافراز همچنين با اشاره به موضوع يمن گفت: عربستان در تجاوز به خاك يمن همچون اسرائيل در فلسطين عمل مي كند با اين تفاوت كه اسرائيل با بهانه‌گيري رسانه‌اي اماكن عمومي فلسطين را بمباران مي كند، اما عربستان بدون دليل به همه مواضع يمن، زيرساخت‌ها و مردم مظلومش حمله مي كند كه با اين كار زمينه نابودي خود را فراهم خواهد كرد .

 وي با اشاره به اهميت طرح‌هاي ارتباطات زميني افزود: دشمن مي‌تواند همواره با اختلال در ارتباطات ماهواره اي، ارتباط ايران را با دنيا كمرنگ كند كه كشور ما براي خنثي كردن اين توطئه دشمنان به دنبال توسعه ارتباطات زميني به عنوان سيگنال هاي ارتباطي با جهان است.

رئيس سازمان صدا و سيما موفقيت‌هاي مركز خراسان جنوبي در بخش هاي خبر ، صدا و سيما را چشمگير دانست و اظهار اميدواري كرد: با بهره‌برداري از طرح هاي فني و عمراني اين مركز زمينه موفقيت‌هاي هر چه بيشتر نيروهاي پرتلاش صدا و سيماي خراسان جنوبي فراهم شود .

 پنج‌شنبه شب با حضور رئيس سازمان صدا و سيما چندين طرح شامل فرستنده پرقدرت راديويي بيرجند، سيگنال رساني زميني ايستگاه‌هاي راديويي و تلويزيوني و شبكه‌هاي ديجيتال و ساختمان صدا و سيما مركز خراسان جنوبي به بهره‌برداري رسيد . براي راه‌اندازي اين طرح ها 30 ميليارد تومان هزينه شده است.

مدير كل صدا و سيماي مركز خراسان جنوبي هم در اين باره گفت: ساختمان صدا و سيماي خراسان جنوبي با زيربناي 7 هزار مترمربع، با اعتباري بالغ بر 22 ميليارد تومان ساخته شده است و شامل 4 استوديوي تلويزيوني، 4 استوديوي راديويي و بخش هاي فني و اداري است . ثقفي هزينه راه اندازي فرستنده پرقدرت راديويي بيرجند را 4 ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: با راه‌اندازي اين فرستنده مردم استان از شبكه راديو ايران و شبكه استاني صداي خراسان جنوبي بهره‌مند مي شوند.

وي با اشاره به طرح‌هاي سيگنال‌رساني زميني ايستگاه‌هاي راديويي و تلويزيوني و شبكه هاي ديجيتال گفت: با افتتاح اين طرح ها سيگنال رساني به ايستگاه هاي راديو و تلويزيون با اطمينان بيشتري انجام مي شود و مردم نيز به راحتي از شبكه‌هاي ديجيتال راديو و تلويزيون برخوردار مي شوند. مديركل صدا و سيماي خراسان جنوبي با تاكيد بر اين كه جذب و رضايت مخاطبان مهم‌ترين هدف صدا وسيماي استان در سه سال گذشته بوده است، گفت: براساس نظرسنجي‌هايي كه انجام شده رضايت مخاطبان صدا و سيماي خراسان جنوبي از برنامه هاي سيما، صدا و خبر به ترتيب 73، 82 و 81 درصد است .