رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

مدیریت 90 هزار هکتار از اراضی کشور به صورت ارگانیگ - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیریت 90 هزار هکتار از اراضی کشور به صورت ارگانیگ

alt

دبیر انجمن ارگانیک ایران گفت: 90 هزار هکتار از اراضی کشور به صورت ارگانیگ مدیریت می شود.
آقای مهدی پور ظهر امروز در مراسم راه اندازی انجمن ارگانیک خراسان جنوبی با بیان این مطلب افزود : این میزان اراضی ، محصولات پسته وحشی ،انار ، انگور، کشمش ، برنج و فرآورده های پروتئینی را شامل می شود .
وی هدف از کشاورزی ارگانیک را تولید محصولی سالم با احترام به طبیعت دانست .
دبیر انجمن ارگانیک ایران همچنین با اشاره به اقلیم خاص و منحصر به فرد خراسان جنوبی در خصوص تولید محصولات ارگانیک در این استان گفت : بادام ،زرشک ،زعفران ،عناب و به نوعی تمامی محصولات کشاورزی این استان می تواند در مسیر ارگانیک قرار گیرد و به بازارهای جهانی صادر شود.
مهدی پور افزود : ایجاد شعبه های استانی انجمن ارگانیک ،برگزاری کارگاههای آموزشی ، اطلاع رسانی صحیح و توجه بیشتر تولیدکنندگان به تولید محصول ارگانیک به ارتقای جایگاه ایران در تولید محصولات سالم و کسب ارزش افزوده بیشتر کمک می کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز با اشاره به اینکه در این استان نسبت به سایر مناطق کشور کمترین میزان سموم در کشاورزی استفاده می شود گفت :وجود بیش از 300 روز آفتابی در طول سال در خراسان جنوبی در تولید محصول سالم و با کیفیت نقش بسزایی دارد.
هادربادی افزود:حدود 38 درصد مردم خراسان جنوبی در بخش کشاورزی فعالند و توسعه روشهای کشاورزی مطلوب در این استان در تحقق حماسه اقتصادی موثر است.
وی عرضه محصول عاری از سم را حمایت از مصرف کننده دانست و گفت:اجرای کشاورزی حفاظتی ، استفاده از بذر مناسب و کودهای آلی و زیستی از راههای رسیدن به کشاورزی ارگانیک است.
در پایان این مراسم اعضای هیات مدیره انجمن ارگانیک خراسان جنوبی با رأی حاضران انتخاب شدند.
منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی