رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مدرسه عشق - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مدرسه عشق

Loading the player...

تهیه کنندگی و کارگردانی مستند «مدرسه عشق» را «احمد نیک فرجام» برعهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه عبارتند از:

تصویربردار و نورپرداز: مرتضی معتمدی راد، حسین شریفی نیا

صدابردار: امیر زارعی

تدوینگر: عبدالله اسماعیلی

گردآوری مطالب و نویسندگی: سیده سارا موسوی

دستیار تهیه کننده: باقر صادقی، حسین شریفی نیا، امیر زارعی

بسیجی از جمله واژه هایی است که به لطف انفاس قدسی حضرت امام خمینی (ره) تنها در لغتنامه و دایره المعارف انقلاب اسلامی یافت می شود و به راستی که تجربه چندین دهه به خوبی نشان داده که فرهنگ و تفکر بسیجی، کارسازترین عامل در سخت ترین میادین مبارزه بوده است و همچنان که رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین در تاریخ 6 آذر 1393 فرمودند: «هر فرد ایرانى بالقوّه یک بسیجى است، مگر عدّه ى معدودى که یا دچار خودپرستى اند یا دچار شهوت پرستى اند یا دچار پول پرستى اند یا دستشان زیر سنگ دشمن است، آنها را می گذاریم کنار؛ معدودند، زیاد نیستند».

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی همواره در جهت تبیین، تعمیق و ترویج فرهنگ، تفکر و روحیه بسیجی گام برداشته و تلاش می کند با جریان سازی مستمر و مداوم در طول سال، کارکردهای گوناگون بسیج در عرصه های مختلف را معرفی نماید. به همین سبب اقدام به تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «مدرسه عشق» نموده است.

مستند «مدرسه عشق» سعی دارد با دیدی نو، قسمتی از توانایی های بسیجیان استان را به تصویر کشیده و از این رهگذر بر رفع کاستی ها و تقویت خوبی ها تلاش نماید. رویکرد اصلی برنامه "اقتصاد مقاومتی و جریان سازی و مصون سازی فرهنگی" است و در رویکردهای فرعی آن حتماً به محورهای "دین، اخلاق، امید و آگاهی بخشی" توجه و پرداخته می شود

برنامه با ساختار "مستند گزارشی" و به مدت 30 دقیقه تولید می شود و تلاش می کند با ورود به زندگی افراد منتخب که در عرصه های مختلف از جمله: انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، علمی، فرهنگی، هنری و به ویژه اقتصادی، در گوشه و کنار این استان پهناور در حال خدمت به این مرز و بوم و به فکر توسعه پایدار میهن هستند؛ برای آحاد جامعه الگوسازی نماید. شیوه کار بدین ترتیب است که با حضور در محل کار یا زندگی فرد مورد نظر با وی گفتگو خواهد شد و با طرح سوالاتی از جمله: بیوگرافی، توضیحاتی پیرامون پروژه، دلایل منتخب شدن، ویژگی های طرح، جایگاه روحیه بسیجی در عملکرد فرد، نقش خانواده در زندگی و علل پیشرفت او و ... از لحظه لحظه زندگی و همراه شدن فرد با جامعه، مستند سازی خواهد شد.

جامعه هدف در این برنامه از دورترین شهرها و روستاهای استان تا نزدیکترین آنها است. از دیگر اهدف برنامه این است تا در این راستا به ثبت و ضبط زندگی های خاص نیز بپردازد؛ به عنوان مثال اگر خانواده ای در یکی از محروم ترین و دورترین روستاهای استان خراسان جنوبی زندگی می کند، ولی دارای ساختار زندگی خاصی بوده و برای دیگر جوامع روستایی و شهری الگو است، دوربین به سراغ آن ها رفته و مستند سازی خواهد کرد.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 20:30 روزهای شنبه هر هفته بیننده برنامه مدرسه عشق از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت 17:00 روزهای سه شنبه و پنجشنبه پخش خواهد شد.

لازم به ذکر است پخش این برنامه از 23 بهمن سال جاری آغاز شده و تعداد 6 برنامه تا پایان سال تولید و پخش خواهد شد.

سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام اگر دولت زیرساخت لازم تبدیل ایده و اختراع... حسین مرتضایی ۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ۱۳:۱۲

حسین مرتضایی
با سلام اگر دولت زیرساخت لازم تبدیل ایده و اختراع را به محصول فراهم می نمود .وکار ثبت و حفاظت از از حق وحقوق مادی ومعنوی ایده واختراع را انجام می داد وثبت یک عیده مثل گذاشتن پول در بانک شفاف واسان می شد انوقت شاهد شکوفایی مدرسه عشق بودیم
+2 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ۱۳:۱۲