سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

محمد عبداللهی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محمد عبداللهی

محمد عبداللهی

الف) بیوگرافی شخصی :

متولد سال 1352 در شهرستان بیرجند هستم.

تا مقطع تحصیلی دیپلم را در شهرستان بیرجند گذراندم و سال 1371 در رشته کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه شیراز پذیرفته شده و ادامه تحصیل داده ام.

همزمان با تحصیل در دانشگاه، در فعالیت های هنری به ویژه انجمن فیلم دانشجویی دانشگاه شیراز فعالیت مستمر داشته ام. در زمینه پژوهش مستند دو اثر ارائه کرده ام که یکی از آنها به تولید رسید و فیلمی کوتاه تولید گردید.

ب) بیوگرافی شغلی :

سال 1377 وارد صدا و سیما شدم و با آزمون استخدامی سال 1378 به استخدام سازمان درآمدم.

از همان ابتدای ورود به سازمان، با توجه به علاقه ای که به آثار مستند داشتم با جدیت و پشتکار بیشتر، فعالیت در این زمینه را آغاز نمودم.

در مشاغلی چون بازبین و ارزیاب آثار مستند خدمت کرده ام. مجموعه آثار کوتاه جهت پخش شبکه دو سیما تولید کردم و در تولید برنامه های گروه اجتماعی و گروه مستند، با شغل دستیار تهیه و دستیار کارگردان همکاری داشته ام.

در سال 1386 همکاری با صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی را آغاز کردم. چندین مجموعه مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی بنده تولید و پخش گردید که از جمله آنها : مستند یادگارها 26 قسمت ،مجموعه مستند سرزمین ما 4 قسمت ، مجموعه مستند نقش عشق 52 قسمت ،مجموعه مستند مدرسه عشق 36 قسمت ،مجموعه مستند یادگارها(سری دوم) 13 قسمت ،مجموعه مستند روستا و عطرآبادی  92 قسمت و چندین مستند با موضوعات کویر، طبیعت، فرهنگ و آداب و رسوم، قوم نگاری و مراسم آیینی و عشایر و.... مجموعه مستند دیدار با موضوع معرفی شهرهای استان . مجموعه های مستند الفبای زندگی و سرحد نیز مراحل اولیه تولید را سپری می کند.

 دو دوره مستند سازی مقدماتی و پیشرفته با آقایان راستا و مهرداد اسکویی به پایان رسانیدم و 2 اثر تحت نظر ایشان تولید شده است. افتخار همکاری و شاگردی اساتید سینمای مستند ایران از جمله استاد فرهاد ورهرام ،اصلانی و مهرداد اسکویی را داشته ام که این همکاری منجر به تولید آثار متعدد گردیده است.

در جشنواره های متعدد شرکت کرده ام که از جمله آنها می توان به جشنواره منطقه ای اترک،کسب پنج عنوان برتر برای مستند دستان، حضور در جشنواره ملی کار فیلم استان با مستند نفر، جشنواره هنر معرفت کرمان، جشنواره فیلم و عکس استان .