رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

محرومیت در قاب عکس در خراسان جنوبي - نمایش محتوای خبر

 

 

محرومیت در قاب عکس در خراسان جنوبي

اولین جشنواره استانی عکس "محرومیت" در خراسان‌جنوبی برگزار می شود

اولین جشنواره استانی عکس "محرومیت" در خراسان‌جنوبی برگزار می شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان گفت: همزمان با هفته بسیج سازندگی، جشنواره استانی عکس با موضوع "فقر و محرومیت" در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

مهدی هنری افزود:این جشنواره با هدف احصای نیازمندی‌ها، مشکلات، فقر و محرومیت موجود در روستاها و مناطق محروم استان برای پیگیری و تأمین اعتبار از نهادها و جلب مشارکت خیران در محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به این مناطق برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت در مسابقه برای تمام گروه‌های سنی مختلف و تمامی عکاسان حرفه‌ای و آماتور آزاد است، گفت: عکس‌‌ها باید مربوط به روستاها، حاشیه شهرها و مناطق محروم استان باشد و هر شرکت‌کننده می‌توانند حداکثر پنج عکس برای هر موضوع ارسال کند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی افزود: عکس‌های انتخاب شده در هیأت داوران، چاپ و در نمایشگاهی به نمایش گذاشته می‌شود.

هنری گفت :فقر بهداشتی(شخصی، مناطق مسکونی، فضاهای استحمام، بیماری‌ها و غیره)، محرومیت زیرساختی(وضعیت مسکن و بافت روستایی، راه‌ها، مدارس و مکان‌های ورزشی، تفریحی، مذهبی و غیره)، فقر فرهنگی(مشکلات تحصیل، نبود روحانی، رسوم غلط و غیره) و معضل خشکسالی و تاثیرات آن بر زندگی مردم(آب شرب و قنوات، استخرهای ذخیره و کانال‌های انتقال آب و غیره) از موضوعات این جشنواره است.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره عکس محرومیت، 14 خرداد امسال است، افزود: برگزاری جشنواره و اهدای جوایز هفته نخست تیرماه 97 خواهد بود و هم‌استانی‌ها می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی بیرجند، بلوار جماران، حدفاصل معلم و غفاری، نبش دانش، سازمان بسیج سازندگی استان و یا به ایمیل جشنواره ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی