سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

مجید فرزین - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مجید فرزین

«مجید فرزین» در تاریخ 16 اردیبهشت ماه سال 1346 در محله خیابان خاکی شهر بیرجند ، متولد شد .

روح لطیف وعلاقه به هنرسبب شد تا وی در کنار کسب مدارج علمی و اخذ مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، در موسیقی ، خوشنویسی و شعر و ادب ، استادی مسلط  و هنرمندی حاذق گردد .

مجید فرزین سال های اول، دوم و سوم دبستان را در مدرسه شوکتیه تحصیل کرد و دو سال آخر دبستان را در دبستان صائب تحصیل کرد. دوران راهنمایی را در مدرسه حافظ گذراند و دوران دبیرستان را در دبیرستان آیت الله طالقانی در رشته علوم تجربی تحصیل کرد.

هنر خوشنویسی در خانواده فرزین موروثی است . وی در مسابقه بین مدارس در سال دوم راهنمایی موفق به کسب رتبه دوم شد . وی به خوشنویسی علاقه زیادی داشت و به موسیقی کلاسیک علاقه مند بود و سازی را که برای  نوازندگی انتخاب کرد، ساز نی بود که در اواخر دبیرستان شروع به نواختن آن نمود.

فرزین بعدها زمانی که تحصیل در دانشگاه را تمام کرده بود، به مدت دو سال درخدمت استاد محمد علی کیانی نژاد آموخت .

به صورت رسمی در اواخر سال63 و64 سرودن شعر را آغاز کرد. در نشریات و روزنامه های محلی و مجلات گوناگون شعرهای ایشان به چاپ رسیده است . در نشریه نواندیش، در کتاب نگین کویر، درکتاب شاعران قهستان، در ماهنامه حافظ اشعار این هنرمند توانا به جاپ رسید . مجید فرزین درکنار همه فعالیت های ادبی اش بخشی از سروده های منتخب خود درحوزه اجتماعی و عاشقانه را در اثری با نام « درکوچه باغ خاطره » به چاپ رسید. این اثر توسط حوزه هنری خراسان جنوبی و در اردیبهشت ماه سال 1391، مصادف با تولد وی رونمایی شد.

مجید فرزین تخلص «سروش» را برای خود برگزیده است. سروش منادی و پیام آور شیرین گفتاری است که در تمامی صفحات کتابش آوای مهر و عشق به چشم می خورد.

پیشگامی درعرصه راه اندازی کانون هنرمندان خراسان جنوبی نیز برگ سبز دیگری است درکارنامه هنری مجید فرزین.