جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹

مجله خانواده - نمایش محتوای صدا

 

 

مجله خانواده

Loading the player...
مجله خانواده

خانواده به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی و زیربنای جوامع و منشأ فرهنگ ها و تمدن ها در تاریخ بشر بوده است. پرداختن به این بنای مقدس و بنیادین و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی اش، همواره سبب اصلاح خانواده بزرگ انسانی و غفلت از آن، موجب دورشدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده از همین روست که تربیت خانواده ها مطابق با سبک زندگی ایرانی اسلامی در کشور ما از اهمیت چندانی برخوردار بوده و رسانه ملی همواره با سیاست گذاری های کلان و دوره ای مطابق با فرامین مقام معظم رهبری برای این قشر از جامعه ، برنامه ریزی ویژه ای دارد.

در همین راستا، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی با توجه به مقتضیات و نیازهای خاص خانواده های استان، اقدام به تولید و پخش برنامه ای با عنوان «مجله خانواده» نموده است.

«مجله خانواده» با رویکرد «تحکیم بنیان خانواده، داشتن خانواده ای سالم، ارائه الگوی ایرانی اسلامی خانواده ایرانی» تولید و پخش می شود. توجه به مخاطب خاص استانی، جریان سازی در خصوص پیشگیری از بروز طلاق در استان، ترویج و تبیین قداست و استحکام نهاد خانواده، جایگاه زن در فرهنگ و آموزه های اسلامی- ایرانی، توجه به نیاز بانوان استان و طرح و پیگیری آن، توجه به زندگی روستاییان، اطلاعات مربوط به سلامت به ویژه درباره بیماری های فصلی و واگیردار، بیماری های خاص، اعتیاد، اصول تغذیه، الگوسازی رفتاری و تربیتی، بیان مصادیق زندگی سالم، بیان مسایل خانوادگی و ارائه راهکارهای تربیتی در مورد ازدواج، طلاق و آسیب های خانواده، روابط والدین و فرزندان، توجه به موضوع افزایش جمعیت، اعتیاد و نگهداری از سالمندان در این برنامه مورد نظر است.

در هر برنامه یک موضوع اصلی تعریف می شود که در قالب بحث های کارشناسی، نمایش و گزارش به آن پرداخته می شود و مخاطبان نیز از طریق پیامک و تلفن در آن مشارکت و همفکری می کنند.  بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- هنر در خانه: این آیتم به تعداد 3 مورد در هفته و در روزهای زوج ارائه می شود. این بخش به صورت کارشناسی ضبطی است که در آن در خصوص هنر آشپزی، نکات خانه داری، صرفه جویی و ... گفتگو می شود .

- ایمن باشید: این آیتم به صورت کارشناسی ضبطی است که در آن با کارشناسان برق و گاز، آتش نشانی، پلیس فتا، پلیس آگاهی و ... ارتباط برقرار می شود. این بخش به تعداد 3 مورد در هفته و روزهای فرد پخش می گردد .

- کتابخانه : در هر برنامه یک کتاب توسط کارشناس مربوطه معرفی می شود.

- دانستنی های خانواده : این بخش توسط گوینده ای مجزا اجرا می شود.

- شفاخانه : بخش کارشناسی پزشکی برنامه است که به صورت تلفنی یا حضوری تولید و پخش می شود.

- ترانه، سرود و موسیقی بیکلام و برقراری ارتباط تلفنی با مسئولان در مناسبت های مختلف از دیگر بخشهای برنامه است.

کنداکتور روزانه برنامه نیز بدین ترتیب می باشد:

شنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - هنر در خانه.

یک شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده- ایمن باشید.

دوشنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - هنر در خانه.

سه شنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده - ایمن باشید - کتابخانه.

چهارشنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده - هنر در خانه- کتابخانه.

پنج شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - ایمن باشید - کتابخانه.

شما هم استانی های عزیز می توانید برنامه مجله خانواده را راس ساعت 10:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته (به جز ایام تعطیل رسمی)، به صورت زنده از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص برنامه مجله خانواده را از طریق این صفحه با ما درمیان بگذارید تا به عوامل تولید برنامه منعکس شده و در تولید برنامه مورد توجه قرار گیرد.

تاریخ تولید: 1395

«علی جعفری جم» تهیه کنندگی برنامه «مجله خانواده» را بر عهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه عبارتند از :

مجری : الهام خزائلی

نویسنده : منصوره عسکری دشت بیاض

گزارشگر: فاطمه برهانی

صدابردار : مصطفی باقری نژاد ، محمدحسین برهانی

کارگردان نمایش : مهدی حقگو

نویسنده نمایش : انسیه نایبی فر

بازیگران نمایش : فرشته بهمن زاده، مهدی حقگو، محمد حسین برهانی، زهرا کاوسی،  الهام نیک بین، احمد حسینی مقدم، زهرا بهروزی فر، فاطمه حسینی فر، سید مرتضی حسینی و ....

نریتور : مسعود حسنی، الهام نیک بین