جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

مجله خانواده - نمایش محتوای صدا

 

 

مجله خانواده

Loading the player...
مجله خانواده

خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی یک جامعه ، تاثیر فزاینده ای بر سلامت و سعادت و یا شقاوت آن جامعه دارد . آنچنان که رهبر معظم انقلاب می فرمایند : در همه‌ ى طرح‌هايى كه ما داريم ، بايستى «خانواده » مبنا باشد .  .... كانون خانواده ، جايى است كه عواطف و احساسات بايد در آن‌جا رشد و بالندگى پيدا كند . (1374/10/4 )

اگرچه رسانه می تواند به صورت مستقیم تمامی آحاد جامعه را تحت تاثیر قرار دهد ، اما تاثیر آن از طریق اثرگذاری بر نهاد خانواده بیشتر خواهد بود . چراکه بی تردید رسانه می تواند مفاهیم را در قالب ابزار هنر و تولید پیام و محتوا به خانواده عرضه نموده و با تاثیر در بنیان خانواده ، مفاهیم را به تک تک افراد جامعه منتقل نماید . از همین رو ، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی با توجه به مقتضیات و نیازهای خاص خانواده های استان ، اقدام به تولید و پخش برنامه ای با عنوان « مجله خانواده » نموده است .

رویکرد و هدف اصلی این برنامه « تحکیم بنیان خانواده و ارائه الگوی زندگی ایرانی اسلامی به خانواده ها » است . تبیین مولفه های و استحکام نهاد خانواده ، تبیین جایگاه زن در فرهنگ و آموزه های اسلامی- ایرانی ، الگوسازی رفتاری و تربیتی ، بیان مصادیق زندگی سالم ، ارائه راهکارهای تربیتی در مورد ازدواج ، طلاق و خشونت های خانوادگی ، روابط صحیح والدین و فرزندان، توجه به موضوع افزایش جمعیت، اعتیاد ، نگهداری از سالمندان، ارائه اطلاعات بهداشتی به ویژه درباره بیماری های فصلی ، واگیردار و بیماری های خاص ، بیان اصول تغذیه و ... از جمله موضوعاتی است که در این برنامه بررسی می گردد .

در هر برنامه یک موضوع اصلی تعریف می شود که در قالب بحث های کارشناسی ، نمایش و گزارش به آن پرداخته می شود. بخش های مختلف برنامه عبارتند از : گزارش در خصوص موضوع برنامه ، یک بخش نمایشی ، ارتباط تلفنی ( که معمولاً با مسئولان استان در مناسبت ها برقرار می شود ) ، هنر در خانه ، ایمن باشید ، کتابخانه ( معرفی یک کتاب توسط کارشناس ) ، ترانه و سرود ، موسیقی بی کلام ، دانستنی های خانواده و بخش کارشناسی پزشکی . مخاطبان برنامه از طریق پیامک و تلفن در تحلیل و بررسی و پرداختن به موضوع مشارکت و همفکری می کنند .

کنداکتور روزانه برنامه نیز بدین ترتیب می باشد :

شنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - هنر در خانه .

یک شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده- ایمن باشید .

دوشنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - هنر در خانه .

سه شنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده - ایمن باشید .

چهارشنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده - هنر در خانه .

پنج شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - ایمن باشید .

شما هم استانی های عزیز می توانید برنامه مجله خانواده را راس ساعت 10:05 روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته ( به جز ایام تعطیل رسمی ) ، به صورت زنده از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده باشید .

لطفا نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص برنامه مجله خانواده را از طریق این صفحه با ما درمیان بگذارید تا به عوامل تولید برنامه منعکس شده و در تولید برنامه مورد توجه قرار گیرد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده برنامه " علی جعفری جم " است و سایر عوامل تولید این برنامه عبارتند از :

مجری : الهام خزائلی

نویسنده : منصوره عسکری دشت بیاض

گزارشگر: فاطمه برهانی

صدابردار : مصطفی باقری نژاد ، محمدحسین برهانی

کارگردان نمایش : سارا مختاری

نویسنده نمایش : انسیه نایبی فر

بازیگران نمایش : فرشته بهمن زاده، مهدی حقگو، محمد حسین برهانی، زهرا کاوسی،  الهام نیک بین، احمد حسینی مقدم، زهرا بهروزی فر، فاطمه حسینی فر، سید مرتضی حسینی و ....

نریتور : مسعود حسنی ، الهام نیک بین