سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

مجله خانواده (ویژه هفته دفاع مقدس) - نمایش محتوای صدا

 

 

مجله خانواده (ویژه هفته دفاع مقدس)

تهیه کنند گی مجله خانواده  را «علی جعفری جم » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : الهام خزائلی 

نویسنده : منصوره عسکری

گزارشگر: فاطمه برهانی

محوریت اصلی برنامه در ایام هفته دفاع مقدس پرداخت به"نقش زنان در دوران دفاع مقدس" خواهد بود که با حضور بانوان فعال بسیجی در برنامه و یا برقراری ارتباط تلفنی، با آنها به موضوعاتی همچون: "نقش زن در حفظ سلامت و طراوت جامعه و خانواده، تاثیر مادران در تربیت فرزندان سالم و تربیت آنان بر مبنای الگوهای اسلامی و آرمان های انقلابی، بصیرت مادران و تربیت فرزندان و ..." پرداخته می شود.

با وجود اینکه خانواده در اکثر جوامع مورد توجه است؛ ولی در جهان بینی اسلامی اهمیت و ارزش شایان توجهی به آن داده می‌شود. در این جهان بینی خانواده گروهی متشکل از افرادی است که دارای شخصیت مدنی، حقوقی و معنوی است که بر اساس نکاح پدید می‌آید. چنین ارتباطی یک رابطه ساده انگارانه و فاقد مسئولیت پذیری نیست؛ بلکه یک پیمان مهم و بااهمیتی است که از جنبه‌های مختلف برای طرفین مسئولیت هایی ایجاد می‌کند. چرا که سلامت چنین پیمانی که اولین پایه ‌های تشکیل یک خانواده است ضامنی است برای سلامت کل جامعه.

در همین راستا، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی با توجه به مقتضیات و نیازهای خاص خانواده های استان، اقدام به تولید و پخش برنامه ای با عنوان «مجله خانواده» نموده است. «مجله خانواده» با رویکرد «تحکیم بنیان خانواده، داشتن خانواده ای سالم، ارائه الگوی ایرانی اسلامی خانواده ایرانی» تولید و پخش می شود.

در هر برنامه یک موضوع اصلی تعریف می شود که در قالب بحث های کارشناسی، نمایش و گزارش به آن پرداخته می شود و مخاطبان نیز از طریق پیامک و تلفن در آن مشارکت و همفکری می کنند.

بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- هنر در خانه: این آیتم به تعداد 3 مورد در هفته و در روزهای زوج ارائه می شود. این بخش به صورت کارشناسی ضبطی است که در آن در خصوص هنر آشپزی، نکات خانه داری، صرفه جویی و ... گفتگو می شود .

- ایمن باشید: این آیتم به صورت کارشناسی ضبطی است که در آن با کارشناسان برق و گاز، آتش نشانی، پلیس فتا، پلیس آگاهی و ... ارتباط برقرار می شود. این بخش به تعداد 3 مورد در هفته و روزهای فرد پخش می گردد .

- کتابخانه : در هر برنامه یک کتاب توسط کارشناس مربوطه معرفی می شود.

- دانستنی های خانواده : این بخش توسط گوینده ای مجزا اجرا می شود.

- شفاخانه : بخش کارشناسی پزشکی برنامه است که به صورت تلفنی یا حضوری تولید و پخش می شود.

- ترانه، سرود و موسیقی بیکلام و برقراری ارتباط تلفنی با مسئولان در مناسبت های مختلف از دیگر بخشهای برنامه است.

** کنداکتور روزانه پخش آیتم های برنامه نیز بدین ترتیب می باشد:

شنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - هنر در خانه.

یک شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده- ایمن باشید.

دوشنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - هنر در خانه.

سه شنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده - ایمن باشید - کتابخانه.

چهارشنبه ها : گزارش - نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه- دانستنی های خانواده - هنر در خانه- کتابخانه.

پنج شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی - شفاخانه - دانستنی های خانواده - ایمن باشید - کتابخانه.

مدت زمان برنامه مجله خانواده 50  دقیقه است و هر روز به جزء روز های تعطیل تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت  10:10 شنونده  این برنامه باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص برنامه مجله خانواده را از طریق این صفحه با ما درمیان بگذارید تا به عوامل تولید برنامه منعکس شده و در تولید برنامه مورد توجه قرار گیرد.

سال تولید: 1397