جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹

مجله خانواده - نمایش محتوای صدا

 

 

مجله خانواده

Loading the player...
مجله خانواده

سعادت و پیشرفت هر جامعه در گروی سعادت و سلامت نهاد خانواده است و تزلزل و از هم گسیختگی این نهاد مقدس نیز ، جامعه را به فساد و تباهی خواهد کشید . در بیان اهمیت خانواده همین جمله از مقام معظم رهبری بس که می فرمایند : در همه‌ ى طرح‌هايى كه ما داريم ، بايستى «خانواده » مبنا باشد . .... كانون خانواده ، جايى است كه عواطف و احساسات بايد در آن‌جا رشد و بالندگى پيدا كند . (4/10/1374 )

 به همین دلیل است که تربیت خانواده ها مطابق با سبک زندگی ایرانی اسلامی در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و رسانه ملی همواره با سیاست گذاری های بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت مطابق با فرامین مقام معظم رهبری ، برنامه ریزی ویژه ای برای این دسته از مخاطبین دارد تا بتواند با تولید آثاری پر محتوا ، در راستای تحقق فرامین ایشان گام بردارد . در همین راستا ، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) با توجه به مقتضیات و نیازهای خاص استان ، اقدام به تولید و پخش برنامه ای با عنوان « مجله خانواده » نموده است .

رویکرد و هدف اصلی این برنامه « تحکیم بنیان خانواده و ارائه الگوی زندگی ایرانی اسلامی به خانواده ها » است . تبیین مولفه های و استحکام نهاد خانواده ، تبیین جایگاه زن در فرهنگ و آموزه های اسلامی- ایرانی ، توجه به نیاز ، میل و مصلحت بانوان استان و طرح و پیگیری آن ، توجه به زندگی روستاییان ، ارائه اطلاعات بهداشتی به ویژه درباره بیماری های فصلی ، واگیردار و بیماری های خاص ، بیان اصول تغذیه ، الگوسازی رفتاری و تربیتی ، بیان مصادیق زندگی سالم ، ارائه راهکارهای تربیتی در مورد ازدواج ، طلاق و خشونتهای خانوادگی ، روابط والدین و فرزندان ، توجه به موضوع افزایش جمعیت و اعتیاد و نگهداری از سالمندان از جمله موضوعاتی است که در این برنامه بررسی می گردد .

برنامه روزهای شنبه تا پنجشنبه هر هفته ، راس ساعت 10:05 ، به مدت 55 دقیقه و به صورت زنده مهمان هم استانی های عزیز است . در هر برنامه یک موضوع اصلی تعریف می شود که در قالب بحث های کارشناسی ، نمایش و گزارش به آن پرداخته می شود . مخاطبان برنامه از طریق پیامک و تلفن در تحلیل و بررسی و پرداختن به موضوع مشارکت و همفکری می کنند . بخش های مختلف برنامه عبارتند از : آرم ، گفتار گوینده مجری ، گزارش موضوعی ، یک بخش نمایشی ، کارشناس موضوعی ، ارتباط تلفنی مناسبتی ( که معمولاً با مسئولان استان برقرار می شود ) ، هنر در خانه ، ایمن باشید ، کتابخانه ( معرفی یک کتاب توسط کارشناس ) ، ترانه و سرود ، موسیقی بی کلام ، دانستنی های خانواده و بخش کارشناسی پزشکی شفاخانه .

کارشناس موضوعی برنامه هر روز به بررسی یک موضوعات خاص اختصاص دارد که در ذیل به آن اشاره می شود . کنداکتور روزانه برنامه نیز بدین ترتیب می باشد :

شنبه ها : گزارش – نمایش- کارشناس موضوعی ( ازدواج و تحکیم بنیان خانواده ) – شفاخانه – دانستنی های خانواده – هنر در خانه .

یک شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی ( اصول تربیت کودک ) – شفاخانه- دانستنی های خانواده- ایمن باشید .

دوشنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی ( اصول تربیت نوجوانان و جوانان ) – شفاخانه – دانستنی های خانواده – هنر در خانه .

سه شنبه ها : گزارش – نمایش- کارشناس موضوعی ( آسیب های خانواده ) – شفاخانه- دانستنی های خانواده – ایمن باشید .

چهارشنبه ها : گزارش – نمایش- کارشناس موضوعی  ( تحکیم روابط زوجین ) – شفاخانه- دانستنی های خانواده – هنر در خانه .

پنج شنبه ها : گزارش- نمایش- کارشناس موضوعی ( افزایش جمعیت و سالمندان ) – شفاخانه – دانستنی های خانواده – ایمن باشید .

** ضمنا شما می توانید نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود در خصوص برنامه مجله خانواده را از طریق این صفحه با ما درمیان بگذارید تا به عوامل تولید برنامه منعکس شده و در تولید برنامه مورد توجه قرار گیرد .

تاریخ تولید: 1393

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : علی جعفری جم

مجری : الهام خزائلی

نویسنده : منصوره عسکری

گزارشگر: فاطمه برهانی

صدابردار : مصطفی باقری نژاد ، محمدحسین برهانی

کارگردان نمایش : سارا مختاری

نویسنده نمایش : سمیه محسنی نیک

بازیگران نمایش : فرشته بهمن زاده ، مهدی حقگو ، علی توکلی ، محمدحسین برهانی و ....

 نریتور : مسعود حسنی