جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

مجتمع های دانش آموزی هلال احمر استان برترین مجتمع های دانش اموزی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

مجتمع های دانش آموزی هلال احمر استان برترین مجتمع های دانش اموزی کشور

مجتمع های دانش اموزی هلال احمر خراسان جنوبی برترین مجتمع های دانش اموزی کشور شد .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت : در سال تحصیلی گذشته 100 درصد دانش اموزان مقطع پیش دانشگاهی مجتمع دانش اموزی هلال احمر استان در ازمون های سراسری دانشگاهها و موسسات اموزش عالی مختلف قبول شده اند .

شهریاری با بیان اینکه مجتمع های دانش اموزی هلال احمر از بین 30استان کشور رتبه نخست را کسب کرده است و افزود : این رتبه نشان دهنده توان بالای علمی و سخت کوشی دانش اموزان این مجتمع ها است که خوشبختانه با خدمات اموزشی که در این چند سال از طریق همکاری با موسسات اموزشی  معتبر به دانش اموزان و اعضا این مجتمع ارائه شده درصد قبولی این افراد در دانشگاها بسیار بالا بوده است .

وی تاسیس مجتمع ها یدانش اموزی را در راستای مفاد بندهای پنج و شش ماده سوم اساسنامه جمعیت هلال احمر و حمایت و پشتیبانی از فرزندان محروم و مستند جامعه و اموزش امدادگران جوان بومی دانست و گفت :این مجتمع ها با امکانات کامل اب و برق ،خوابگاه ،کتابخانه و سالن مطالعه می باشد از سال 77 فعالیت خود را در بیرجند و قاینات اغاز کرده است .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت : تا کنون بیش از یک هزار و 750 دانش اموز در این مجتمع های دانش اموزی تحصیل کرده اند .

شهریاری با اشاره به سکونت 62 دانش اموز پسر در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی در سال جاری در این مجتمع ها افزود :وجود مجتمع دانش اموزی سبب شده است دانش اموزان روستایی بتوانند با قبولی در بهترین مراکز اموزش عالی به بهترین جایگاههای علمی دست یابند .

جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی سه مجتمع علمی  ، فرهنگی و امدادی در شهرستاهای بیرجند ،قاینات و زیرکوه دارد .