سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

مبتلایان به اوتیسم 70 درصد هوش بقیه را دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

مبتلایان به اوتیسم 70 درصد هوش بقیه را دارند

اغلب مبتلایان به اتیسم 70 درصد هوش افراد معمولی را دارند و بسیاری از آنها می‌توانند تا حد بسیار زیادی فعالیت مغزی خود را به درستی انجام دهند.

حمید نجاری، متخصص مغز و اعصاب ، افزود: مبتلایان به اوتیسم به دلیل نوع بیماری خود معمولا در تعاملات و ارتباط خود با دیگران دچار مشکل می‌شوند و رفتارهای کلیشه‌ای و غیر عادی در بسیاری از موارد از خود بروز می‌دهند.

وی گفت: بسیاری اینطور تصور می‌کنند که افراد مبتلا به اوتیسم توانایی و هوش کافی برای انجام فعالیت‌های روزمره خود را ندارند که این تصور اشتباه است.

نجاری، تاکید کرد: اغلب مبتلایان به اوتیسم تا 70 درصد هوش افراد معمولی را دارند و بسیاری از آنها می‌توانند تا حد بسیار زیادی فعالیت‌های مغزی خود را به درستی انجام دهند.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم درک بالایی دارند، یاد آور شد: در موارد متعددی مشاهده شده که مبتلایان به اوتیسم می‌توانند عملیات ریاضی را به خوبی انجام دهند و همچنین این افراد می‌توانند مطالب زیادی را حفظ کنند.

نجاری، خاطر نشان کرد: بسیاری از مبتلایان به اوتیسم حتی قابلیت این را دارند که در مدارس عادی در کنار دانش آموزان پسر و دختر معمولی نیز مشغول به تحصیل شوند، بدون اینکه مشکل خاصی را برای خود و یا اطرافیان خودشان به وجود آورند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران