سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ماه مهربانی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ماه مهربانی

«احمد نیک فرجام» تهیه کننده برنامه «ماه مهربانی» را بر عهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از:

کارگردان تلویزیونی: امین کاشرفی

مجری و نویسنده : علیرضا کوچی

تدوینگر: وجیهه نخعی نژاد

نریتور: سیده سارا موسوی

 

این برنامه در 29 قسمت 60 دقیقه ای، در ساختار ترکیبی ساده و به صورت زنده تولید و پخش خواهد شد.

برنامه دارای دو بخش زنده و ضبطی است. در بخش زنده مجری در استودیو حضور داشته و پیرامون موضوع برنامه با مهمانان حاضر در استودیو صحبت می کند. مهمانان (که حضور آنان اصلی ترین بخش و نقطه عطف برنامه است) به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول افرادی هستند که هر کدام به علتی با مشکلی مواجه هستند و با تعامل با سازمان هاي حمايتي (از جمله كميته امداد حضرت امام (ره)، بهزيستي، مجمع خيرين سلامت، ستاد ديه و...) شناسایی شده و خود ایشان و یا نماینده آنها در برنامه حضور می یابند. مسئله و مشکل مهمانان از طریق برنامه بیان خواهد شد تا با کمک های مردم، خیرین و مسئولین گامی در جهت گره گشایی از کار آنها برداشته شود. ضمناً هر شب میزان کمک های مالی جمع آوری شده و شیوه هزینه کرد آن نیز در برنامه بیان خواهد شد. به عنوان مثال: چنانچه در یک برنامه در جهت آزادسازی زندانیان غیـر عمـد کار تبلیغی انجام و کمک های مالی جمع آوری شـد، در شب های آینده ضمن اعلام مقدار کمک های جمع آوری شده، به تعداد زندانیان آزاد شده نیز اشاره خواهد شد.

دسته دوم از مهمانان، چهره های سرشناس و مطرح در حوزه های هنری، فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و اقتصادی می باشند. برخی از مهمانان پیشنهادی برنامه عبارتند از: فرد یا خانواده ای به نمايندگي از زندانيان غير عمد، معلولين توانمند و حاميان مراكز حمايتي از معلولين و بيماران صعب العلاج، خيرين سلامت و خيرين طرح هاي اكرام ايتام، حاميان كودكان كار، واقفين، اهداء و يا دريافت كنندگان عضو، كارآفرينان و يا افرادي كه به واسطه نيكوكاري مردم به جايگاهي والا رسيده اند، افرادي كه در زندگيشان كار مهمي انجام داده اند يا در زندگي انسان های ديگر تأثير گذار بوده اند و امروز با اميد و پشتكار و تلاش بر مشكلات غلبه كرده اند و پله هاي ترقي را طي مي كنند، ورزشكاران ملي، مرزبانان و خانواده هاي شهداي مرزباني، هنرمندان قرآني برگزیده، رزمندگان دفاع مقدس، هنرمندان صنايع دستي استان که در جهت احياء اين هنر در سال های گذشته تلاش کرده اند، مخترعين و مبتكرين ملی و بین المللی، مبلغين قرآني، خادمين مساجد و ... .

در لابه لای بخش زنده، در هر برنامه آیتم هایی ضبطی به صورت ثابت پخش خواهد شد که عبارتند از:

- تیتراژ ابتدایی : متناسب با حال و هوای رمضان و به مدت 2 دقیقه تولید خواهد شد.

- کلام آغازین: در این آیتم احادیثی پیرامون ماه مبارک رمضان، کمک به همنوع و گره گشایی از کار دیگران در فضایی گرافیکی و با استفاده از نریتور، به مدت 1 دقیقه به نمایش در می آید.

- وله های قرآنی: وله های کوتاه گرافیکی با استفاده از تصاویر طبیعت و موسیقی مناسب تولید خواهد شد. همچنین بر روی تصاویر، آیه های قرآنی (با درونمایه شکر نعمت های خداوند و کمک به همنوع و گره گشایی از کار دیگران) نگارش خواهد شد. (تعداد 2 وله با مدت زمان یک و نیم دقیقه در هر برنامه تولید و پخش خواهد شد).

- تصاویر ارسالی: با توجه به اهمیت صله رحم، افطاری های ساده و جمعی، برگزاری دوره های قرآن خانوادگی و ... در ماه مبارک رمضان و نقش رسـانه ملـی در اشـاعـه این موضوعـات، این آیتم پیش بینی شـده است که در آن بینندگـان تصـاویر و عکس های خود پیرامون موضوعات مذکور را به برنامه ارسال می کنند. لازم به ذکر است در آخرین شب ماه مبارک رمضان قرعه کشی بین کلیه بینندگانی که تصاویری را ارسال نموده اند انجام می شود و به قید قرعه به 5 نفر جوایزی اهدا خواهد شد.

- دعای پایانی: در این آیتم با استفاده از نریتور، دعایی بر روی تصاویری از یک شغل مردمی به مدت 1 دقیقه قرائت می شود.

- گزارش: در این آیتم چهره های قرآنی (مانند: حافظان قرآن، قاریان قرآن، هنرمندان و مفسران) و یا خادمین قرآنی در تمام شهرستان های استان معرفی می شوند و با ساخت مستندی کوتاه از زندگی و شیوه انس آنان با موضوع قرآن و جایگاه خداوند در زندگی آنان، به الگو سازی این امر در جامعه کمک می شود. در این آیتم همچنین گزارش هایی از افطاری های ساده، دوره های قرآن در روستاها و شهرستان های استان تولید و پخش خواهد شد. مدت زمان این بخش 4 دقیقه است.

- معرفی مهمان: در این بخش با استفاده از یک وله، مهمان برنامه معرفی خواهد شد.

 

شما مخاطب عزیز می توانید در ماه مبارک رمضان همه روزه ساعت 18:30 بیننده این برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت 7:45 روز بعد پخش می شود.

سال تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با عرض سلام و ادب طاعات و عبادات قبولِ درگاه حق... دکتر محسن رمضانی ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ ۰۶:۰۷
باسلام و تشکر از عوامل برنامه بخصوص نقاش . رضا ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۱:۰۱

دکتر محسن رمضانی
با عرض سلام و ادب
طاعات و عبادات قبولِ درگاه حق
تشکر و قدردانی از زحمات ارزشمند عزیزانِ شبکه خاوران، بخصوص برنامه ماه مهربانی.
خدا قوت
درخواستی از طرف خانواده داشتم و آن هم اینکه برنامه گرامیداشت مقام معلم که در روز ۱۲ اردیبهشت پخش شده رو از دست دادیم. از انجاییکه امسال اولین سالِ فقدانِ ابویِ گرامیمان مرحوم غلامرضا رمضانی هست خواستم کمک بفرمائید تا ابن برنامه رو دوباره بتونیم ببینیم.
بخصوص برای مادر دل نگران خانواده، این کمک فراموش ناشدنی خواهد بود.
در پناه ایزد منان
خدا نگهدار
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ ۰۶:۰۷
رضا
باسلام و تشکر از عوامل برنامه بخصوص نقاش .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۱۱:۰۱