سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

لزوم فراهم شدن شرایط برای حضور همه اقشار در چرخه اقتصاد - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم فراهم شدن شرایط برای حضور همه اقشار در چرخه اقتصاد

محمد‌علی مهدی‌نژاد فرماندار بشوریه در نشست شورای فرهنگ عمومی بشرویه اظهار داشت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری دو مقوله اقتصاد و فرهنگ امسال بیش از پیش باید مورد توجه قرار گرفته شود.

وی متذکر شد: در همین راستا برنامه‌ریزی‌ها و برنامه‌های قابل اجرا باید بر اساس این دو موضوع صورت پذیرد و بر محور اقتصاد و فرهنگ استوار شود.

فرماندار بشرویه توسعه مشاغل خانگی را یکی از بهترین راه‌های ورود قشر ضعیف‌تر به عرصه اقتصادی کشور خواند و تاکید کرد: همیشه نباید برای اشتغال‌زایی فقط به دنبال اجرای طرح‌های کلان و پر هزینه بود.

مهدی‌نژاد تصریح کرد: در کنار این موضوع باید به این نکته هم توجه ویژه داشت که جامعه‌ای که از پیشرفت اقتصادی خوبی برخوردار است ولی از فرهنگ ریشه‌ای و عمیق بسیار فاصله دارد راه به جایی نمی‌برد.

وی افزود: اگر جامعه‌ای دارای فرهنگی اصیل و ناب باشد این فرهنگ غنی در سایر عرصه‌های دیگر و همچنین عرصه‌های اقتصادی رسوخ پیدا کرده و آن جامعه را به سمت پیشرفت و تعالی سوق می‌دهد.

فرماندار بشرویه به نامگذاری امسال با عنوان اقتصاد و فرهنگ اضافه کرد: تمامی تلاش‌ها باید به سمتی هدایت شود که علاوه بر فرهنگ‌سازی مناسب در زمینه‌هایی نظیر سبک زندگی و خانواده در مسائل اقتصادی نیز شاهد پیشرفت‌های شگرف باشیم.

مهدی‌نژاد اذعان داشت: مردم ایران از فرهنگ اصیلی که آمیخته با معنویات است برخوردار هستند و بی‌گمان با تدبیر مسئولان و پایداری و انسجام مردم در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولات بزرگی در عرصه اقتصادی کشور خواهیم بود

منبع : خبرگزاری فارس خراسان جنوبی