جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

قیام 15 خرداد، سرمنشاء انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

قیام 15 خرداد، سرمنشاء انقلاب اسلامی

قیام 15 خرداد، سرمنشاء انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلین زمانی، معاون بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت کشور گفت: قیام 15 خرداد، سرمنشا انقلاب اسلامی و تحقق نظام جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلین زمانی در مراسم گرامیداشت سالروز قیام خونین 15خرداد در بیرجند با اشاره به مقام والای رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: خطر شاه از خطر بنی امیه بالاتربود و امام راحل با روشنفکری شاه را رسوا کرد.

وی با اشاره به مقام والای رهبر کبیر انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی (ره) با خداوند معامله کرد و آرمانها و ارزشهای او دنیوی نبود و به دنیا بی توجه بود، به طوری که حتی داغ فرزندش سید مصطفی، از آرمانهای او برای پیروزی انقلاب اسلامی نکاست.

معاون بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت کشور همچنین افزود: رحلت امام خمینی(ره) در 14 خرداد 68 سبب شد که قیام 15خرداد 42 فراموش نشود چرا که 15خرداد سرمنشاء جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام و المسلمین زمانی گفت: امام راحل(ره)  15خرداد و همچنین 22 بهمن 57 را یوم الله نامگذاری کرد که این نشان از بصیرت رهبرکبیر انقلاب دارد.

وی همچنین ادامه داد: بزرگی امام و توجه خاص ایشان به مردم سبب شده است که امروز بعد از 27 سال مراسم ارتحال ایشان با شور و حضور گسترده ملت ایران و سایر ملتهای جهان برگزار می شود.

معاون بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت کشور همچنین گفت: گر چه امام راحل(ره)   از میان امت رفت، اما مجلس خبرگان رهبری، ناخدایی انتخاب کرد که امروز در برابر همه زورگویی ها ایستاده است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی