جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

قول مساعد برای پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات به کارخانه سیمان درمیان - نمایش محتوای خبر

 

 

قول مساعد برای پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات به کارخانه سیمان درمیان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برای اختصاص تسهیلات به کارخانه سیمان درمیان قول داد.

ابویی مهریزی، معاون برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات به کارخانه سیمان باقران شهرستان درمیان خراسان جنوبی قول داد.

ابویی مهریزی در بازدید از این کارخانه با تاکید بر افتتاح کامل این طرح در دهه فجر امسال، برای پرداخت این تسهیلات بانکی قول مساعد داد .

وی همچنین از پیگیری راه اندازی بازارچه میل 73 خبر داد و افزود: پیگیری ها باید در سطح وزارت خانه و سفارت ایران در افغانستان صورت پذیرد تا شاهد صادرات از این بازارچه باشیم.

موسوی، مدیر عامل کارخانه سیمان باقران نیز در این بازدید گفت: این کارخانه ظرفیت تولید 3 هزار و 300 تن سیمان در روز را دارد.

موسوی گفت: با راه‌اندازی کامل این کارخانه توانایی اشتغال بیش از 2 هزار نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم دارد که با توجه به جمعیت 55 هزار نفری درمیان 20 درصد جمعیت این شهرستان را شامل می شود.

وی گفت: به لحاظ فنی این کارخانه هم اکنون پتانسیل افتتاح را دارد ولی برای راه اندازی کامل آن نیازمند تخصیص اعتبار است.

محمد بشیری زاده، فرماندار درمیان نیز از پیشرفت 96 درصدی این پروژه خبر داد و گفت: کارخانه سیمان باقران به عنوان قطب دوم اقتصادی شهرستان درمیان پس از کارخانه قند قهستان است و به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی خراسان جنوبی است.

محمد بشیری زاده افزود: این کارخانه با توجه به نزدیکی شهرستان به کشور افغانستان می‌تواند به عنوان نزدیک‌ترین کارخانه سیمان کشور به افغانستان مطرح باشد تا از ظرفیت‌های صادرات به این کشور بهره برد.

وی فعال نبودن بازارچه میل 73 را مهم ترین مشکل فراروی این کارخانه عنوان کرد و افزود: امیدواریم پیگیری ها در زمینه حل مشکل از سوی افغانستان صورت پذیرد تا شاهد صادرات از این بازارچه نیز باشیم.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی