سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

قنوت وصال - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

قنوت وصال

Loading the player...

 

از شیوه های زیبا و دلپذیر عبادت می توان «نمازجمعه» را برشمرد که از سوی دین مبین اسلام به منظور تحقق آرمان های اجتماعی، تشریع گردیده است.

نماز جمعه علاوه بر اهداف عبادی و تربیتی، رویکردی به حکمت ها و مصلحت های اجتماعی همچون وحدت و همدلی، تعاون و برادری، عدالت و انصاف و صلح و همزیستی دارد. نمازگزاران با صف هایی منظم و استوار به سخنان امام جمعه گوش فرا می دهند؛ سخنانی که همگان را به تقوا و رستگاری فرا می خواند، آحاد جامعه را از شرایط و وضعیت یکدیگر آگاه می سازد و نیرو و توان آنان را جهت رفع مسائل و مشکلات جامعه اسلامی بسیج می کند.

تشویق جامعه و به ویژه قشر جوان و نوجوان به حضور در نماز جمعه امری است ضروری که رسانه استانی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد. از همین رو شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «قنوت وصال» را تدارک دیده که راس ساعت 21:00 جمعه هر هفته، به مدت 35 دقیقه از این شبکه پخش می شود.

«قنوت وصال» ضمن ضبط و پخش خطبه های نماز جمعه مرکز استان (شهرستان بیرجند)، تلاش میکند مردم را به حضور در این اجتماع عظیم و برگزاری هر چه باشکوهتر آن تشویق نموده و به تبیین مهم مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، مذهبی و اجتماعی روز استان و جامعه که از زبان امام جمعه بیان می شود، بپردازد.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی برنامه قنوت وصال را «سیدمحمد نظامی» بر عهده دارد. سایر عوامل گروه تولید این برنامه نیز عبارتند از:

تصویربرداران: سید احسان حسینی، حامد یوسفی

صدابردار: احسان مودی

دستیار صدا و تصویر: امیر غفاری

تدوینگر: حمید خراشادی زاده