سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

قنوت وصال - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

قنوت وصال

Loading the player...

از شیوه های زیبا و دلپذیر عبادت «نمازجمعه» است که از سوی دین مبین اسلام به منظور تحقق آرمان های اجتماعی ، تشریع گردیده است .

نماز جمعه علاوه بر اهداف عبادی و تربیتی ، رویکردی به حکمت ها و مصلحت های اجتماعی هم چون وحدت و همدلی ، تعاون و برادری ، عدالت و انصاف و صلح و همزیستی دارد . نمازگزاران با صف هایی منظم و استوار به سخنان امام جمعه گوش فرا می دهند ؛ سخنانی که همگان را به تقوا و رستگاری فرا می خواند ، آحاد جامعه را از شرایط و وضعیت یکدیگر آگاه می سازد و نیرو و توان آنان را جهت رفع مسائل و مشکلات جامعة اسلامی بسیج می کند .

تشویق جامعه و به ویژه قشر جوان و نوجوان به حضور در نماز جمعه امری است ضروری که رسانه استانی می تواند در این زمینه نقشی مهم و موثر ایفا نماید . از این رو شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) ویژه برنامه ای با عنوان «  قنوت وصال » را تدارک دیده که راس ساعت 20:30 روزهای شنبه هر هفته ، به مدت 35 دقیقه از این شبکه پخش می شود .

برنامه «  قنوت وصال  » به خطبه های نماز جمعه مرکز استان اختصاص دارد و ضمن تشویق مردم به حضور در این اجتماع عظیم و تاکید بر برگزاری هر چه باشکوهتر آن ، به تبیین مهم ترین مسائل سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، مذهبی و اجتماعی روز استان و جامعه که توسط  امام جمعه بیان می شود ، می پردازد .

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی برنامه قنوت وصال را « سید محمد نظامی » بر عهده دارد . سایر عوامل گروه تولید این برنامه نیز عبارتند از :

تصویربرداران : سید احسان حسینی ، حامد یوسفی

تدوینگر : احسان سماواتی

صدابردار : احسان مودی