سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

قنات بلده و کویر لوت در انتظار ثبت جهانی - نمایش محتوای خبر

 

 

قنات بلده و کویر لوت در انتظار ثبت جهانی

قنات بلده و کویر لوت در انتظار ثبت جهانی است.

قنات بلده فردوس و کویر لوت خوسف تا سال آینده در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت می شود .

درویش امیری ، معاون امور حقوقی و مجلس و استانهای سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور در دیدار با استاندار خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان این مطلب گفت : ثبت آثار تاریخی و طبیعی در یونسکو سبب جذب گردشگران خارجی در هر استان می شود که این خود رونق اقتصادی استانها را به دنبال دارد.

آقای درویش امیری افزود:کویر ایران برای گردشگران خارجی جاذبه های زیادی دارد و این یک فرصت برای استانهای دارای کویر از جمله خراسان جنوبی است.

وی برایجاد پایگاههایی برای استقرار شب گردشگران در کویر استان تأکید کرد.

معاون امور حقوقی و مجلس و استانهای سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به شناسایی 360 رشته صنایع دستی در کشور که 60 مورد آن مربوط به خراسان جنوبی است گفت: در حوزه صنایع دستی می توان با برنامه ریزی و کمترین سرمایه گذاری شغل ایجاد کرد .

آقای درویش امیری همچنین افزود: سازمان میراث فرهنگی کشور برای توسعه گردشگری در استانها از هتلهای نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 50 درصد حمایت مالی می کند تا زودتر به اتمام برسد و به همین منظور هم پارسال هزار و 500 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

خدمتگزار ،استاندار خراسان جنوبی هم گفت:یکی از منابع درآمدی کشورها صنعت توریسم و گردشگری است که هنوز در کشور ما زمینه های استفاده از این صنعت فراهم نشده است.

خدمتگزار افزود:خراسان جنوبی محصولات خوبی در بخش کشاورزی و صنایع دستی بومی برای عرضه به گردشگران دارد که معرفی این پتانسیل ها ، علاوه بر تلاش در داخل استان ، نیازمند حمایت کشوری است.

وی مدرسه شوکتیه بیرجند،روستاهای هدف گردشگری و کویر استان را از جمله شاخصه های گردشگری خراسان جنوبی برشمرد.

حجت الاسلام رضایی امام جمعه بیرجند هم با اشاره به ظرفیت های تاریخی و طبیعی و مواهب خدادای در خراسان جنوبی گفت:این ظرفیت ها به خوبی باید حفظ و به نسل های بعد منتقل شود.

رمضانی ،مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان هم از سفر گردشگران اروپایی ، 26 مهر به خراسان جنوبی خبر داد .

 

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی