رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

قطع خونرسانی در ناحیه سر ران بر اثر شکستگی استخوان - نمایش محتوای خبر

 

 

قطع خونرسانی در ناحیه سر ران بر اثر شکستگی استخوان

شکستگی استخوان کودکان عارضه‌ای است که اگر جدی گرفته نشود منجر به قطع خون‌رسانی در ناحیه سر ران می‌شود.

دکتر علیرضا غزنوی فلوشیپ ارتوپدی کودکان در خصوص عارضه شکستگی کودکان گفت: مهمترین مسئله‌ای که در اثر شکستگی در ناحیه استخوان ران است، قطع خون‌رسانی در ناحیه سر ران می‌باشد.

وی ادامه داد: این آسیب عروقی ممکن است منجر به تغییر شکل، درد و مشکل در راه رفتن فرد به وجود آورد

غزنوی با اشاره به مشکلات این شکستگی بیان کرد: اگر هرچه زودتر این شکستگی درمان نشود احتمال عارضه آن افزایش می‌یابد، پس بهتر است هنگام شکستگی در ناحیه لگن کودکان با پزشک فوق تخصص ارتوپدی اطفال مشورت کنید

وی افزود: اکثر این شکستگی‌ها نیز به عمل جراحی و به تعبیری پلاتین دارد که بعضاً این شکستگی‌ها در سن زیر 8 سال علاوه بر عمل جراحی نیاز به گچ بعد از عمل هم نیز دارد.

این متخصص فلوشیپ ارتوپدی اظهار کرد: حتی بعد از عمل جراحی هم حتماً بیماران باید چندین سال پیگیری مکر جهت تشخیص زود هنگام عوارض احتمالی انجام دهند.

وی تصریح کرد: این شکستگی‌ها معمولاً به علت تصادفات شدید یا سقوط از ارتفاع اتفاق می‌افتد، اما به علت عارضه‌های بسیار شایع این شکستگی که می‌تواند حدود یک از صد شکستگی‌های کودک را تشکیل دهد باید توجه‌ زیادی کرد.

این متخصص فلوشیپ ارتوپدی کودکان در پایان خاطرنشان کرد: همان طور که می‌دانید با افزایش سن که معمولاً از حدود 60 سال به بالا است. پوکی استخوان به سراغ این افراد می‌آید. بنابراین باید این افراد مراقبت‌های زیادی داشته باشند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران