سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

قدم ور چش - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

قدم ور چش

«علیرضا هاشمی مقدم» تهیه کننده و کارگردان برنامه «قدم ور چش» را بر عهده دارد و سایر عوامل تولید برنامه نیز عبارتند از:

مجری : مرسل مالکی
تصویربردار پرتابل : علیرضا هاشمی مقدم
دستیار تهیه : امیر کرباسی
تدوین : علی خردپژوه - معصومه سلیمانی - امیر کرباسی صدابردار: امیر زارعی

رویکرد اصلی برنامه شاد و مفرح باشد و در قالب آیتم های برنامه به دو هدف معرفی ظرفیت های گردشگری استان (مناطق دیدنی، سوغات و صنایع دستـی، فرهنگ و آداب و رسـوم مـردم و ... ) و اطلاع رسانی مناسب (وضعیت آب و هـوا، جاده هـا، اسکـان مسافران، اقدامات ستاد خدمات اجرایی سفـرهای نـوروز استان، پایانه های مسافربری و ...) به نحو مطلوب می پردازد.

 

برنامه در بازه زمانی 1 لغایت 13 فروردین 1397 تولید و پخش می شود.

برنامه با حضور مجری و در لوکیشن باغ اکبریه اجرا می شود. هر قسمت از برنامه به یکی از شهرستان های استان اختصاص دارد. در بخش زنده برنامه مهمانانی از شهرستان مربوطه حضور یافته و با توجه به ظرفیت آن شهرستان به معرفی صنایع دستی، آداب و رسوم و فرهنگ مردم، جاذبه های گردشگری و ... می پردازند.

 

 

همچنین در بخش زنده برنامه در هر روز بنا به اقتضائات، با پلیس راه، هواشناسی، ستاد اجرایی خدمات سفر استان و ... ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد. پیامک های مخاطبین نیز توسط مجری برنامه قرائت می شود.

آیتم های ضبطی برنامه نیز عبارتند از:

- موسیقی محلی: در هر برنامه مجموعاً تعداد 2 قطعه موسیقی هر یک به مدت3 الی 4 دقیقه در اماکن گردشگری هر شهرستان، تولید خواهد شد.

- معرفی غذا و سوغات محلی شهرستان: در این بخش غذاها و سوغات محلی شهرستان مورد نظر معرفی می شود. (مدت زمان: 3 الی 4 دقیقه)

- معرفی نقاط گردشگری شهرستان: جاذبه های گردشگری شهرستان مورد نظر مجموعاً به تعداد 3 آیتم در هر برنامه و هر یک به مدت 5 الی 6 دقیقه معرفی خواهند شد.

- فتوکلیپ: عکاس برنامـه با حضـور در شهرستان مورد نظر تعدادی عکس که بـه معرفـی فضاهای شهری و طبیعت هر شهرستان می پردازد را تهیه می کند و با استفاده از موسیقی متناسب در هر برنامه تعداد یک فتوکلیپ به مدت 3 دقیقه تولید و پخش خواهد شد.

- نماهنگ: با استفاده از تصاویر تولیدی با موضوع فضاهای دیدنی شهر، رفت و آمد مردم در سطح شهر و طبیعت استان، نماهنگ تولید و پخش خواهد شد. (مدت زمان: 3 دقیقه).

- وله های شهری و طبیعت: این آیتم با تصاویر تولیدی از سطح شهر و یا طبیعت روستاهای اطراف آن و با استفاده از موسیقی ریتم شاد تولید می گردد. (مدت زمان: 2 دقیقه).

- گزارش نوروزی: با حضور در مکان های دیدنی استان، از مسافران نوروزی گزارش تهیه خواهد شد. (مدت زمان: 4 دقیقه).

شما مخاطب عزیز می توانید در ایام عید (1 تا 13 فروردین) ساعت 21:۰۰ بیننده این برنامه از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت 13 روز بعدپخش می شود.

 

سال تولید: 1397