رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

قدم ور چش - نمایش محتوای صدا

 

 

قدم ور چش

تهیه کننده این برنامه در روزهای مختلف متغیر خواهد بود و عبارتند از :«تکتم اعتبار، اکرم صادقی، علی جعفری جم، مسعود خسروی، مهدی امیرآبادیزاده، مجتبی عربی» است.  

گویندگان این برنامه در روزهای مختلف متغیر خواهد بود و عبارتند از :«علی جویا، فرنود فولادی، سمیه تربتیان، سیده سارا موسوی، مسعود حسنی، الهام خزائلی» است. 

نویسندگی این برنامه را «انسیه نایبی فر، فاطمه ایوبی، منصوره عسگری، فاطمه حسینی فر» و گزارشگری آن را «سید مهدی ابراهیمی، احمد حسینی مقدم، فاطمه برهانی» بر عهده خواهند داشت.

صدابرداران برنامه نیز متغیر بوده و عبارتند از: مهدی امیرآبادیزاده، محسن خجسته، ام البنین عنایتی، نبی الله نبی پور

روزهای شروع سال جدید موقعیت و شرایط مناسبی است برای به جا آوردن آداب و سنت های نیکی همچون دور هم جمع شدن اعضای خانواده و فامیل، به جای آوردن صله رحم و دید و بازدید نوروزی، سفر به دامن طبیعت، مسافرت و ... و در یک جمله تجدید قوا برای شروع سالی پر از کار و حرکت و امید به آینده.

 مخاطب در این ایام فرصت و مجال بیشتری برای گوش دادن به رادیو دارد و لـذا تـولید برنامه ای پر محتوا و شاد ضروری است. به همین سبب شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) برای لحظات عصرگاهی ایام نوروز ویژه برنامه ای با عنوان « قدم ور چش» را تدارک دیده که به تعداد 12 برنامه به صورت زنده تولید و پخش خواهد شد.

مدت زمان برنامه 120 دقیقه است و رویکرد اصلی آن «ایجاد لحظات شاد و مفرح در ایام نوروز و اطلاع رسانی از آمادگی استان خراسان جنوبی در ایام نوروز» است.

برنامه توسط مجری خانم و آقا اجرا می شود. در هر برنامه مهمانانی از میان ورزشکاران، هنرمندان، مشاهیر، مفاخر و ... به برنامه دعوت و یا به صورت تلفنی با آنها ارتباط برقرار می شود و به صورت کوتاه در مورد فعالیت های آنان صحبت­ خواهد شد. سایر بخش های برنامه نیز بدین شرح است:

- نمایش : در هر برنامه تعداد سه بخش نمایشی کوتاه شاد و مفرح تولید و پخش می شود.

- کارشناسی فرهنگ مردم: بخش کارشناسی برنامه در خصوص نوروز در فرهنگ عامه است که در قطعات کوتاه تولید می شود.

- کارشناسی نکات بهداشتی و ایمنی: کارشناسی در قطعات کوتاه و با محوریت تغذیه در سفر و رعایت نکات ایمنی در ایام مسافرت نوروزی تولید و پخش می شود.

- گزارش: تعداد سه بخش گزارشی تولید و در طول برنامه پخش خواهد شد؛ گزارش­ هایی شاد و باطراوت از مسافران نوروزی، اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه­های توریستی و ... .

- ارتباط با خبرنگاران شهرستانها و گزارشگران افتخاری: با هدف معرفی جاذبه­های گردشگری و فرهنگ مردم شهرستانها ارتباط با خبرنگاران و گزارشگران افتخاری شهرستان های مختلف استان برقرار می شود.

- ارتباط با پلیس راه، هواشناسی، هلال احمر، میراث فرهنگی، اورژانس 115 ، اوقاف، ستاد اجرایی خدمات سفر استان و ...: به منظور افزایش بار اطلاع رسانی برنامه ارتباطاتی با این مراکز برقرار شده و از تسهیلات نوروزی برای مسافران و مسائل ایمنی اطلاع رسانی می گردد.

- ارتباط با فرمانداران و مسئولان ستادهای نوروزی در شهرستانهای استان: به منظور اطلاع رسانی از آماده باش شهرستان­ها برای پذیرایی از مسافران نوورزی، ارتباط­ هایی با مسئولان آن شهرستان برقرار می­شود.

- ارتباط با کاروان­های راهیان نور: به منظور تقویت فضای معنوی برنامه ارتباط­هایی زنده با کاروان­های راهیان نور برقرار می شود.

- ارتباط با استان های دیگر: ارتباط تلفنی با گزارشگران استان های دیگر برقرار می شود و در مورد جاذبه­های گردشگری و زیارتی استان ها و آمادگی آنها برای ایام نوروز اطلاع رسانی می­گردد .

اجرای مسابقه ویژه مخاطبان، پخش موسیقی­های نوروزی و تلفن­ ها و پیامک ­های مخاطبان از دیگر بخش های برنامه است.

شما هم استانی های عزیز می توانید از روز 30 اسفند تا سیزدهم فروردین ماه (به جز روز  دوازدهم فروردین) راس ساعت 17:00 شنونده ویژه برنامه «قدم ور چش» از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

سال تولید: 1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام باتشکر از برنامه خوب قدم ور چش لطفا اسامی... معصومه ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۱۵:۲۲

معصومه
سلام باتشکر از برنامه خوب قدم ور چش لطفا اسامی برندگان هر روز را در سایت قرار دهید.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۱۵:۲۲