جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

قدس محور همبستگی و برادری جهان اسلام - نمایش محتوای خبر

 

 

قدس محور همبستگی و برادری جهان اسلام

قدس محور همبستگی و برادری جهان اسلام است.

گلرو، معاون امور اجرایی و برنامه ریزی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در نشست علمای شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی گفت: شرایط کنونی موقعیت حساسی برای جهان اسلام است و امروز تنها کشوری که از اختلاف میان مسلمانان سود می برد اسرائیل است.

گلرو تضعیف جبهه مقاومت را نقشه استکبار جهانی برای از بین بردن وحدت جهان اسلام دانست و افزود: متاسفانه امروز برخی کشورهای عربی و اسلامی به جای محکوم کردن جنایات اسرائیل دست بیعت با رژیمی داده اند که دستانش به خون هزاران فلسطینی آغشته است.

امام جمعه بیرجند نیز با اشاره به اهمیت راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: جهان اسلام امروز به سمت همبستگی پیش می رود و مردم خراسان جنوبی اعم از شیعه و سنی وحدت و همبستگی شان را در روز جهانی قدس به جهانیان نشان خواهند داد.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی افزود: امروز استکبار جهانی لشکر فضای مجازی را برای نابودی اسلام و قرآن به راه انداخته است که علمای شیعه و سنی باید با آگاهی بخشی جامعه مانع از تحقق نقشه های دشمنان شوند.

مولوی فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند نیز گفت: امت اسلامی امروز در بدترین شرایط خود به سر می برد و گروههای تکفیری و داعش که نسبتی با اسلام ندارند با خشونت و افراط گرایی چهره رحمانی اسلام را به شدت تخریب می کنند در حالی که اسلام دین رافت و مهربانی است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی