رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

قدردانی ائمه جمعه استان از حضور مردم در اجتماع فاطمیون

قدردانی از حضور مردم در اجتماع فاطمیون ، الگو گرفتن از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) ، گرامیداشت سالروز  دستیابی ایران به فناوری هسته ای و محکوم کردن صدور قطعنامه اتحادیه اروپا  علیه ایران ازمهم ترین محورهای سخنان ائمه جمعه استان بود.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین  در خطبه های  نماز جمعه این هفته با اشاره به اجتماع عظیم فاطمیون در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در قاین گفت: فاطمیه باید عاشورایی برگزار شود،زیرا فاطمیه اصل و اساس عاشوراست.

حجت الاسلام رجایی امام جمعه حاجی آباد نیز با بیان اینکه در ایام نوروز فضای کشور با فرهنگ فاطمی عجین شد افزود: حضرت فاطمه زهرا (س ) عصاره و خلاصه خلقت و الگو و سرمشقی برای همه جهانیان در همه عصرها و زمانها  است.

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه هم  در خطبه های نماز جمعه این شهر با قدردانی از دست اندرکاران  تسهیلات سفرهای نوروزی گفت: تلاش نیروهای امدادی ، خدماتی و پلیس باعث شد تا مسافرانی که این شهرستان را برای  سفر انتخاب  و یا از ان عبور کردند  سفری خوش و خاطره انگیز داشته باشند.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس نیز از مسئولان این شهرستان در ایجاد محیط امن و مطمئن برای رفاه حال مسافران نوروزی در شهر میقات الرضا تشکر کرد و افزود : برگزاری مراسم شب شهادت حضرت زهرا س در آستان مبارک امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) در نوع خود بی نظیر بود که امید است مسافران نوروزی از این محیط معنوی کمال استفاده را برده باشند .

حجت الاسلام رادمرد امام جمعه موقت فردوس هم به 20فروردین روز ملی فناوری هسته ای اشاره کرد و افزود: انرژی صلح آمیز هسته ای که به دست جوانان این مرز و بوم حاصل شده مایه افتخار ایران اسلامی است و هدف آمریکا برای بهانه قرار دادن  این انرژی صلح امیز تنها مبارزه با اسلام و ایران است.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه سربیشه نیز با اشاره به 20 فروردین 58 سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا در سال 1358گفت: بزرگترین خدمت آمریکا به کشور ما، قطع رابطه سیاسی این دولت با ما بوده است وبه فرموده امام خمینی (ره) این قطع رابطه به نفع ایران و به ضرر آمریکاست.

حجت الاسلام خزایی امام جمعه نهبندان هم با اشاره به قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا علیه ایران، گفت: کشورهای غربی که خودشان ناقض حقوق بشرند  بهتر است که در این رابطه حرفی نزنند چرا که با صدور این گونه بیانیه ها ، آبروی خود و حقوق بشری که از ان دم میزنند را میبرند .

حجت الاسلام سنجری امام جمعه اسدیه نیز19 فروردین روز جهانی بهداشت و سلامتی را یادآوری کرد و با اشاره به وضعیت درمانی در این شهرستان خاطرنشان کرد: این شهرستان با وجود  70 هزار نفر جمعیت  نیاز به مراکز درمانی  بیشتری دارد که مسولان در این راستا  باید بیش از پیش  تلاش کنند .

حجت الاسلام حسینی امام جمعه خوسف هم به مرحله دوم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اشاره کرد و گفت : تعامل منطقی ملت با دست اندرکاران اجرایی این طرح زمینه ساز نیل به اهداف پیش بینی شده  در زمینه های توسعه همه جانبه  اقتصاد ، فرهنگ و بهداشت و درمان کشور است .

 حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان نیز اظهار داشت : شاخصه اصلی تحقق شعار سال ، استفاده از ظرفیت نیروهای انسانی در داخل کشور است و مهمترین مسئله در اقتصاد مقاومتی تدبیر و مدیریت مسولان کشور است .

حجت اسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض نیز با اشاره به حضور گسترده مردم در تجمع فاطمی حفظ حرمت ایام فاطمیه در نوروز را نشانه ی ارادت مردم به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام دانست و گفت : وظیفه ما این است تا  عزاداری ها را هر سال با شکوه تر برگزار کنیم.

حجت الا سلام نوری امام  جمعه شوسف  نیز گفت:تربیت فرزندانی صالح و توجه به خانواده از خصوصیات بارز حضرت فاطمه زهرا (س) بود و بانوان مسلمان می توانند با رعایت حجاب درعرصه های مختلف حضوری تاثیرگذار داشته باشند.

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه قهستان هم به روز جهانی بهداشت اشاره کرد و گفت: همه افراد باید بهداشت شخصی و اجتماعی خود را رعایت کنند و  قدران سلامت خود و شکرگزار خداوند باشند.

حجت الاسلام مرادی امام جمعه نیمبلوک نیز با اشاره به  اینکه تحقق شعار امسال با عزم و اراده جدی در سیاسیت های کلی اقتصاد مقاومتی در جامعه عملی می شود گفت:پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه قطع با آمریکاست.

حجت الاسلام فلسفی امام جمعه مود هم  با اشاره به اینکه  دشمنان فکرش را نمی کردند که ما بتوانیم به فناوری صلح آمیز هسته ای دست پیدا کنیم و این دانش را بوسیله دانشمندان جوان کشورمان بومی کنیم گفت: این دستاورد مهم  حاصل ایستادگی ملت ایران در برابر مستکبران است .

حجت السلام شاه بیکی امام جمعه آرین شهر با اشاره به 20 فروردین روز فناوری هسته ای  ،یاد شهدای هسته ای را گرامی داشت هسته ای شدن ایران را موفقیت بسیار با ارزش دانست که با اراده وتلاش واستقامت بدست آمده است.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه زهان نیز  در خطبه های نماز به  بیستم فروردین روز قطع رابطه سیاسی امریکا با ایران اشاره کردو  گفت : رابطه آمریکا  با دیگر کشورها رابطه ارباب و رعیت است که این گونه رابطه از نظر ما مردود است و تنها رابطه ای پسندیده ای است که بر پایه احترام متقابل باشد .

نماینده مردم  شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هم که سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه زهان بود در جمع نمازگذراران با تبین سیاستهای رهبر معظم انقلاب در سال جدید از مردم خواست تا به عنوان بخش خصوصی در  سرمایه گذاریهای اقتصادی شرکت کنند تا یک حرکت اقتصادی با عزم ملی در منطقه صورت گیرد .

هروی ضمن قدردانی از صدا و سیما در خصوص راه اندازی دیجیتال در شهرهای حاجی آباد ،آرین شهر و خضری و دشت بیاض اظهار امیدواری کرد که بزودی شبکه های دیجیتال زهان هم راه اندازی شود.