سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازگشت به صفحه کامل

قدردانی امام جمعه بیرجند از عزاداری باشکوه ایام فاطمیه

قدردانی امام جمعه بیرجند از عزاداری باشکوه ایام فاطمیه


 امام جمعه بیرجند از مردم ولایتمدار خراسان جنوبی که با حفظ حرمت حضرت زهرا (س) در تعطیلات نوروز همت خود را صرف عاشورایی برگزار کردن ایام فاطمیه کردند، قدردانی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به ابراز ارادت به حضرت زهرا سلام الله علیها در عزاداری های دهه فاطمیه گفت: خدا از ما نه شعار که "عمل" خوب و موثر می خواهد و هر کس که برای فاطمه زهرا (س) عزاداری می کند باید از خدا بخواهد که به او توفیق انجام کار خوب و طاعت معروفه بدهد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این که حضرت فاطمه "شهید راه مدینه النبی" در برابر مدینه العرب دوران جاهلیت بود، ادامه داد: فاطمه زهرا سلام الله علیها "شهید مدینه العلم" بود و هر کس به عشق ایشان بر سر و سینه می زند باید این سوال را از خود بپرسد که با کتاب و علم و عالمان راستین و جلساتی که به او آگاهی می دهد چه نسبت و ارتباطی دارد.

 امام جمعه بیرجند همچنین با اشاره به هفت فراز خطبه حضرت زهرا (س) در مسجدالنبی، به فراز " امامتنا اماناً للفرقة" اشاره کرد و گفت: علامه امینی نویسنده کتاب الغدیر در مقدمه این کتاب تاکید کرده که این کتاب را برای وحدت امت اسلام نوشته است و ما نیز باید مراقب باشیم تا با یک حرف نسنجیده در جامعه اسلامی اختلاف ایجاد نکنیم.

 حجت الاسلام و المسلمین رضایی با معرفی کتاب "فاطمه چه گفت مدینه چه شد" نوشته محمدحسن زورق از نمازگزاران خواست برای آشنایی بیشتر با حضرت زهرا (س) این کتاب را مطالعه کنند.

 امام جمعه بیرجند همچنین با اشاره به بیستم فروردین سالروز قطع رابطه سیاسی با آمریکا و روز ملی فناوری هسته ای، یاد و خاطره آیت الله شهید سید محمد باقر صدر و هنرمند شهید سید مرتضی آوینی را به مناسب سالگرد شهادت این دو شهید بزرگوار گرامی داشت.