جهش تولید | شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۹

قدردانی از آثار برگزیده خبری در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

قدردانی از آثار برگزیده خبری در استان

alt

در مراسمی آثار برگزیده خبری در استان معرفی و از پدید آورندگان آن قدردانی شد.

استاندار در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش اثرگذار خبرنگاران استان گفت: خبرنگاران در کشور ما به دین و مذهب وابستگی دارند و این خود، آنها را از  دیگر خبرنگاران دنیا متمایز می کند.

قهرمان رشید با اشاره به رسالت خطیر و بزرگ فعالان عرصه های خبری افزود : هر خبرنگاری که تفکر و قلمش در خدمت توسعه اندیشه های ناب اسلامی و انسانی ،ولایت فقیه ،و احیای حقوق آحاد جامعه باشد ستودنی است. .

وی همچنین جایگاه رسانه ملی در عرصه های جهان را بسیار اثرگذار برشمرد و گفت:پخش گزارش های مختلف خبری در توسعه استان و منطقه نقش بسزایی دارد. 

قهرمان رشید ضمن استقبال از نقدهای خبری خواستار رعایت دیدگاههای منصفانه از سوی فعالان خبری شد و خطاب به مسوولان استان گفت : همه مسوولان استان باید در تمام اوقات به نحو مطلوب با خبرنگاران تعامل داشته باشند.

وی همچنین در خصوص راه اندازی رشته تخصصی خبرنگاری و افتتاح دانشکده خبر در استان قول مساعدت داد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هم گفت: دراین جشنواره خبری 187 نفر در 4 بخش تیتر ،خبر ،گزارش و عکس خبری شرکت کردند که آثار19 نفر برگزیده شناخته شد.

مطهری فر گفت: در حال حاضر تعداد نشریات استان 55 نشریه است که این تعداد در 4 سال اخیر 120 درصد رشد داشته است و علاوه بر این 9 نشریه تخصصی هم در سطح دانشگاههای استان فعال است.

وی همچنین افزود: 26 درصد مردم استان خراسان جنوبی  در طول روز فقط یک روزنامه و 5/7 درصد کمتر از یک روزنامه در طول روز مطالعه می کنند .

 منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی