سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

قاصدک - نمایش محتوای صدا

 

 

قاصدک

تهیه کنندگی برنامه را «سارا مختاری» بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز بدین شرح است:

مجری: الهه پاکرو

گزارشگر:  فاطمه زهرا روزی

بازیگر نقش کودک: هادی رحیمی

نویسنده: سمیه  محسنی

نوازنده: کیارش رحیمی

صدابردار: سارا مختاری

مهمترین موضوعی که در زندگی هر انسانی نقش اساسی دارد و او را به کمال می رساند، اصل تعلیم و تربیت است . دین اسلام، همه انسانها را به تعلیم و تربیت دعوت نموده و آنها را ترغیب نموده اند که از دوران کودکی به این امر مهم اهتمام ورزند؛ چرا که کودکان در این دوران دارای ویژگی هایی هستند که بزرگسالان از آن بی بهره اند و آن آمادگی پذیرش بسیار زیاد برای یادگیری است که در قلب و ذهن آنان وجود دارد .

لزوم توجه ویژه به کودکان به عنوان امیدهای فردای جامعه و ضرورت برنامه ریزی مناسب برای تربیت صحیح آنان با در نظر گرفتن اقتضائات بومی و استانی ، موجب شد تا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) برای این دسته از مخاطبان خود ، تولید و پخش برنامه ویژه ای با عنوان « قاصدک » را در دستور کار قرار دهد .

ایجاد لحظات شاد و مفرح برای کودکان ، تاثیرگذاری بر آنان با آموزش رفتار صحیح ، آموزش نکات اخلاقی و تربیتی به کودکان از اهداف بلندمدتی است که در تولید برنامه « قاصدک » دنبال می شود .

هر برنامه قاصدک دارای یک موضوع اصلی است که حاوی نکات اخلاقی و آموزنده برای کودکان است . مانند : احترام به بزرگترها ، آموزش عبور و مرور در خیابان ، پاکیزگی ، خوش اخلاقی و ... .

یک نفر مجری گوینده خانم به همراه چند کودک در استودیو حضور دارند . کودکان در اجرای برنامه به ویژه بخش­های نمایشی و ترانه های آن همکاری می کنند . یک شخصیت نمایشی در برنامه وجود دارد که بسیار شیرین زبان و حاضر جواب است و ارتباط کلامی خوبی با مجری برنامه و کودکان حاضر در برنامه برقرار می کند .

بخشی از برنامه شامل شعرخوانی موزیکال است که توسط گوینده و کودکان حاضر در استودیو و شخصیت نمایشی برنامه اجرا می شود.

گزارشگر برنامه نیز با حضور در جمع کودکان در مکان های عمومی به تهیه گزارش در راستای موضوع برنامه و یا اجرای مسابقه مفرح می پردازد.

شما کوچولوهای عزیز می توانید برنامه «قاصدک» را در ساعت 06:15 روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته و تکرار آنرا ساعت 16:50همان روز از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) بشنوید.

سال تولید: 1398