جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

قاصدک - نمایش محتوای صدا

 

 

قاصدک

Loading the player...
قاصدک

توجه ویژه به کودکان به عنوان امیدهای فردای جامعه و لزوم برنامه ریزی مناسب برای تربیت صحیح آنان، امری ضروری و انکارناپذیر است؛ چرا که کودکان در این دوران آمادگی پذیرش بسیار زیادی برای یادگیری دارند که در قلب و ذهن آنان وجود دارد. در همین راستا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تلاش می کند با تولید و پخش برنامه «قاصدک»، برنامه ریزی ویژه ای برای این گروه از مخاطبین خود داشته باشد.

برنامه «قاصدک» اهدافی همچون: تبیین و ارتقای آگاهی و علائق کودکان به عقاید، احکام و ارزشهای دینی، تعمیق دلبستگی آنان نسبت به جمهوری اسلامی، ارتقاء ادب، اخلاق و رفتار کودکان، آموزش مهارت ها و رفتارهای صحیح زندگی، معرفی ضرورت و چگونگی حفظ سلامتی و دستیابی به نشاط و آرامش در کودکان و تقویت روحیه مشارکت و خدمت به دیگران را دنبال می کند.

هر برنامه «قاصدک» دارای یک موضوع اصلی است که حاوی نکات اخلاقی و آموزنده برای کودکان است. یک نفر مجری خانم به همراه چند کودک نیز در استودیو حضور دارند. کودکان در اجرای برنامه به ویژه بخش ­های نمایشی و ... با خانم مجری همکاری می کنند. متن برنامه حاوی مطالب و اشعاری پند آموز به زبان کودکانه است که قابل درک برای مخاطب کودک است و سعی دارد مسائل روزمره زندگی را که کودکان با آنها مواجه هستند، به زبان ساده به کودکان تفهیم کند و آموزش دهد. موضوعاتی همچون احترام به بزرگترها، آموزش عبور و مرور از خیابان، پاکیزگی، خوش اخلاقی، آشنایی با حیوانات، دوستی با دیگران، رعایت بهداشت و ....

در هر برنامه یک قصه کودکانه به صورت کوتاه توسط مجری خوانده می شود و کودکان و شخصیت نمایشی در خواندن قصه، او را همراهی می کنند (اجرای قصه معمولا موزیکال است).

یک شخصیت نمایشی نیز در برنامه وجود دارد که بسیار شیرین زبان و حاضر جواب است و ارتباط کلامی خوبی با مجری و کودکان حاضر در برنامه برقرار می کند.

بخشی از برنامه شامل شعرخوانی موزیکال است که توسط گوینده و کودکان حاضر در استودیو و شخصیت نمایشی برنامه اجرا می شود.

گزارشگر برنامه نیز با حضور در جمع کودکان در مکان های عمومی به تهیه گزارش در راستای موضوع برنامه و یا اجرای مسابقه مفرح می پردازد.

مدت زمان برنامه قاصدک 15 دقیقه است و تعداد 140 برنامه تا پایان سال تولید و پخش خواهد شد.

شما کوچولوهای عزیز می توانید برنامه «قاصدک» را در ساعت 16:20 روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) بشنوید.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی برنامه را «سارا مختاری» بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز بدین شرح است:

مجری: الهه پاکرو

گزارشگر:  فاطمه زهرا روزی

بازیگر نقش کودک: زهره سرچشمه پور

نویسنده: ریحانه محترمی

نوازنده: کیارش رحیمی

صدابردار: هانیه پیرامی، سارا مختاری، ام البنین عنایتی