جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

قاصدک - نمایش محتوای صدا

 

 

قاصدک

Loading the player...
قاصدک

مهمترین موضوعی که در زندگی هر انسانی نقش اساسی دارد و او را به کمال می رساند، اصل تعلیم و تربیت است . دین اسلام، همه انسانها را به تعلیم و تربیت دعوت نموده و آنها را ترغیب نموده اند که از دوران کودکی به این امر مهم اهتمام ورزند؛ چرا که کودکان در این دوران دارای ویژگی هایی هستند که بزرگسالان از آن بی بهره اند و آن آمادگی پذیرش بسیار زیاد برای یادگیری است که در قلب و ذهن آنان وجود دارد .

لزوم توجه ویژه به کودکان به عنوان امیدهای فردای جامعه و ضرورت برنامه ریزی مناسب برای تربیت صحیح آنان با در نظر گرفتن اقتضائات بومی و استانی ، موجب شد تا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) برای این دسته از مخاطبان خود ، تولید و پخش برنامه ویژه ای با عنوان « قاصدک » را در دستور کار قرار دهد .

ایجاد لحظات شاد و مفرح برای کودکان ، تاثیرگذاری بر آنان با آموزش رفتار صحیح ، آموزش نکات اخلاقی و تربیتی به کودکان از اهداف بلندمدتی است که در تولید برنامه « قاصدک » دنبال می شود .

هر برنامه قاصدک دارای یک موضوع اصلی است که حاوی نکات اخلاقی و آموزنده برای کودکان است . مانند : احترام به بزرگترها ، آموزش عبور و مرور در خیابان ، پاکیزگی ، خوش اخلاقی و ... .

یک نفر مجری گوینده خانم به همراه چند کودک در استودیو حضور دارند . کودکان در اجرای برنامه به ویژه بخش­های نمایشی و ترانه های آن همکاری می کنند . یک شخصیت نمایشی در برنامه وجود دارد که بسیار شیرین زبان و حاضر جواب است و ارتباط کلامی خوبی با مجری برنامه و کودکان حاضر در برنامه برقرار می کند .

یک نفر نوازنده نیز در استودیو حضور داشته و موسیقی­های برنامه را می نوازد . بخشی از متن برنامه به صورت ترانه خوانی است که توسط شخصیت نمایشی و کودکان حاضر در استودیو اجرا می شود . یک قصه نیز به شکل موزیکال به همین روش بازخوانی می شود .

گزارش برنامه نیز از مدارس­ و ­مراکز آموزشی کودکان با محوریت طنز ، تفریح و مسابقه تولید می شود .

مدت زمان برنامه قاصدک 15 دقیقه است و تعداد 69 برنامه تا پایان سال تولید و پخش خواهد شد .

این برنامه در ساعت 06:45 روزهای شنبه ، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش می گردد . تکرار برنامه نیز در ساعت 16:50 همان روز پخش می شود .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی برنامه را « سارا مختاری قدیم » بر عهده دارد و سایر عوامل تولید نیز بدین شرح است :

مجری : الهه پاکرو

گزارشگر :  فاطمه زهرا روزی

بازیگر نقش کودک : زهره سرچشمه پور

نویسنده : ریحانه محترمی

نوازنده : کیارش رحیمی