جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

قاصدک - نمایش محتوای صدا

 

 

قاصدک

Loading the player...
قاصدک

توجه ویژه به کودکان به عنوان امیدهای فردای جامعه و لزوم برنامه ریزی مناسب برای تربیت صحیح آنان ،تاثیرگذاری بر رفتار کودکان با آموزش رفتارهای صحیح  به آنان ، بیان نکات اخلاقی در قالب قصه گویی ، آموزش نکات اخلاقی و رفتارهای صحیح به کودکان در برخورد با کودکان دیگر ، رعایت احترام به بزرگترها ، بیان نکات بهداشتی ، آموزش نحوه رفتار در مهد کودک و مدرسه و منزل به کودکان و ... ، در کنار ایجاد لحظات شاد و مفرح و البته با در نظر گرفتن اقتضائات بومی و استانی ، از جمله اهدافی است که رسانه استانی در برنامه سازی برای مخاطب « کودک » مد نظر قرار می دهد .

« قاصدک » عنوان ویژه برنامه کودک شبکه استانی رادیوی خراسان جنوبی است که راس ساعت 06:35 روزهای زوج هفته ( روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه ) پخش می شود .

برنامه دارای یک گوینده خانم است . در هر برنامه نیز حداقل دو کودک به عنوان مهمان در استودیو حضور دارند و در مورد موضوع برنامه با مجری ( که او را عمه صدا می زنند ) گفتگو کرده و نظرات خود را بیان می کنند .

در هر برنامه یک گزارش از کودکان تهیه می شود که به موضوع برنامه اختصاص دارد .

شخصیتی به نام عمو حبیب نیز در برنامه حضور دارد که با مشارکت کودکان و مجری ، به قصه گویی می پردازد و نکات اخلاقی ، دینی و آموزشی را به زبان کودکانه بیان می کند .

تلفن های مخـاطبین نیز که معمـولا به صورت شعـر است پخش می شود . سرودهای کودکانه نیز چاشنی برنامه است .

لازم به ذکر است تکرار برنامه نیز در ساعت 16:15 روزهای شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه پخش می شود .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده : سارا مختاری

گوینده : فاطمه حاجی پور

قصه گو : فردین مقدوری

نویسنده : مریم سموزاد

گزارشگر : فاطمه زهرا روزی