سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

قاب زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

قاب زندگی

Loading the player...

 

بی شک نهاد خانواده مقدس ترین نهاد هر اجتماعی است که سعادت و سلامت آن ، سعادت و پیشرفت جامعه را به دنبال دارد و تزلزل و از هم گسیختگی آن ، جامعه را به فساد و تباهی خواهد کشید . از این روست که تربیت خانواده ها مطابق با سبک زندگی ایرانی اسلامی در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و رسانه ملی همواره با سیاست گذاری های کلان و دوره ای مطابق با فرامین مقام معظم رهبری برای این قشر از جامعه ، برنامه ریزی ویژه ای دارد .

« قاب زندگی » عنوان ویژه برنامه خانواده شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) است که رویکرد اصلی آن « پرداختن به موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی » است . در این برنامه موضوعات و مسائل مبتلا به خانواده های استان  پیرامون چهار فصل کودکی ، نوجوانی ، جوانی و خانواده مورد بحث و بررسی قرار می گیرد .

این برنامه که در ساعت 17:00 روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته به مدت 45 دقیقه ، مهمانان خانه های هم استانی هاست ؛ از دو بخش زنده و ضبطی تشکیل شده است . در بخش زنده ، مجری و کارشناس به بحث پیرامون موضوع اصلی برنامه می پردازند . قرائت پیامک های مردمی و پخش تلفن های مخاطبین دیگر بخشهای زنده برنامه است . در فواصل بخش زنده نیز آیتم هایی پخش می شوند که عبارتند از :

- راه زندگی :در این آیتم ، سخنان ائمه اطهار (ع) در خصوص مسـائل اجتمـاعی ، به صورت نـریشن و گرافیک اجـرا خواهد شد .  از سخنان مقام معظم رهبری در موضوع سبک زندگی و خانواده نیز استفاده خواهد شد .

- گزارش مردمی: در این بخش از نظرات مردم در خصوص موضوع برنامه استفاده می شود .

- نماهنگ :این آیتم با استفاده از تصاویر استانی در موضوعات مختلفی همچون ( لبخند ، جمع خانواده ها ، حضور والدین و فرزندان در کنار هم ، خرید ، سفر و ... ) و عکس های ارسالی توسط هم استانی تولید خواهد شد .

- خدا قوت :در این بخش ، هر هفته یک شغل انتخاب شده و همراه با خانواده فرد ، به محل کارش رفته و از نزدیک شرایط کاری فرد به تصویر کشیده می شود . در مسیر راه نیز از افراد خانواده سوالاتی در مورد مکان و شرایط محل کار فرد پرسیده خواهد شد تا میزان آشنایی آنها سنجیده شود . در این آیتم به مواردی همچون : ارزش گذاری برابر بین مشاغل مختلف که نتیجه اش کسب روزی حلال است و فرهنگ سازی و ارتقای روابط درون خانواده به تصویر کشیده می شود .

- پند زندگی :این بخش به سراغ زوج های مسن در سطح استان رفته و در فضایی دوستانه و صمیمی ، تجربیات و عبرت های تلخ و شیرین آنها همچون قناعت ، تلاش زیاد برای کسب روزی حلال ، دل خوش ، رفتارهای اخلاقی گذشتگان در قبال یکدیگر و ... مورد گفتگو قرار می گیرد .

- دانستنیها :در این بخش نکات خانه داری ، هشدارهای امنیتی   ، بهداشتی ( کمک های اولیه ، نحوه مصرف دارو ، فواید میوه ها ، سبزیجات و ... ) ، تغذیه صحیح ، هنر صرفه جویی و ... بیان می شود .

** کنداکتور برنامه نیز بدین شرح است :

- شنبه : راه زندگی ، گزارش ، نماهنگ ، خداقوت ، دانستنیها .

- چهارشنبه : راه زندگی ، گزارش ، نماهنگ ، پند زندگی ، دانستنیها .

تکرار  برنامه نیز در روزهای یکشنبه و پنجشنبه هر هفته راس ساعت  15:00 پخش می شود .

سال تولید: 1392

 

عوامل برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : امید واحدی فر

مجری و نویسنده: سارا موسوی

کارگردان تلویزیونی : امید واحدی فر/ علی نانواباشی

تصویر برداان : حسن اکبری / محمد مهربان/محمد بهشتی / سعید رضایی/مهدی مودی / محمدامین زراعتکار

صدابردار : ام البنین عنایتی

تدوینگر : امیر واحدی فر/ محمدباقر شاهد