سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

فواید سیب‌زمینی در رژیم غذایی کودکان - نمایش محتوای خبر

 

 

فواید سیب‌زمینی در رژیم غذایی کودکان

سیب‌زمینی به خاطر فیبر و نشاسته‌اش برای رژیم غذایی کودکان و افزایش مقاومت بدنشان مفید و مؤثر است.

دکتر پارسا متخصص تغذیه ، با اشاره به فواید سیب‌زمینی اظهار داشت: ماده‌ غذایی سیب‌زمینی به علت غنی بودن از مواد فیبر و پتاسیم برای رشد استخوان‌های کودک بسیار مهم است و کودکان باید به مقدار 23 واحد در روز مواد فیبری و همچنین نشاسته وارد بدنشان شود.

وی بیان کرد: سیب‌زمینی خود سرشار از مواد نشاسته بوده و این ماده برای کودکان چاق بسیار مفید است و علاوه بر حفظ ویتامین و املاح سبب سیری کاذب می‌شود و از خوردن بیش از حد جلوگیری می‌کند.

این متخصص با بیان اینکه استفاده از سبزیجات در دوران کودکی ضروری است، افزود: تمام سبزیجات به نوعی منبع خوب پتاسیم و فیبر بوده و بهتر است مادران در کنار سیب‌زمینی که در غذای کودکان است به عنوان مکمل غذا از سبزیجات بهره ببرند تا کودک‌شان تمام انرژی‌های لازم را بدست بیاورد، همچنین در رژیمش خلأیی وارد نشود.

پارسا ابراز داشت: عادت غذایی دوران خردسالی به بزرگسالی منتقل می شود که برای تشویق فرزندان به مصرف غذاهای فیبردار و سرشار از پتاسیم باید مصرف سیب‌زمینی را در برنامه غذایی هفتگی فراموش نکنیم تا کودکان از فواید این ماده مؤثر در طول زندگی‌شان بهره کافی را ببرند.

وی در پایان گفت: امروزه متأسفانه کودکان تنها در حدود 70 درصد پتاسیم و فیبر مورد نیاز بدنشان را مصرف می‌کنند و 30 درصد باقی مانده این ماده حیاتی تأمین نشده و این سبب بروز مشکلات جسمی در دوران بزرگسالی می‌شود.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران