جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

فعال بودن 29 منطقه ویژه اقتصادی در کشور - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

فعال بودن 29 منطقه ویژه اقتصادی در کشور

فعال بودن 29 منطقه ویژه اقتصادی در کشور


مراسم اختتامیه کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت در بیرجند برگزار شد.

مراسم اختتامیه کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت در بیرجند برگزار شد.

29 منطقه ویژه اقتصادی در کشور فعال است.

معاون امور هماهنگی مناطق آزاد و ویژه کشور گفت: 29 منطقه ویژه اقتصادی در کشور فعال هستند.

آهنگران ، معاون امور هماهنگی مناطق آزاد و ویژه کشور در مراسم اختتامیه کنفرانس ملی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت با اشاره به فعالیت 536 واحد فعال در مناطق ویژه اقتصادی کشور گفت: برخی از این مناطق به دلیل تحریم ها در سال های گذشته تعطیل یا نیمه فعال بودند که بخش اعظمی از این واحدها در سال گذشته رونق گرفتند.

آهنگران، هدف اصلی مناطق ویژه و آزاد را توسعه صادرات اعلام کرد .

وی با اشاره به فعالیت 27 واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند افزود: با توجه به زیرساختهای تأمین شده در این منطقه، منطقه ویژه اقتصادی بیرجند می تواند به عنوان الگو قرار گیرد.

معاون امور هماهنگی مناطق آزاد و ویژه کشور با اشاره به فعالیت سه منطقه ویژه اقتصادی سرخس، چابهار و بیرجند در شرق کشور گفت: در صورت ایجاد راه آهن در بیرجند راه های دسترسی خراسان جنوبی به کشورهای آسیای میانه و همجوار تسهیل می شود و می تواند سهم قابل توجهی از بازارهای کشورهای همسایه و افغانستان داشته باشد.

آهنگران افزود: از مهمترین برنامه های دولت این است که کمک کند تا محور شرق کشور که مناطق چابهار، میرجاوه، زابل، بیرجند، دوقارون و سرخس را بهم متصل می کند، شکل گیرد.

وی ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری در مناطق مرزی کشور را از برنامه های دولت دانست و گفت: با رونق اقتصادی و جذب سرمایه گذار زمینه برای اشتغال، تولید و افزایش صادرات در مرزها نیز فراهم می شود.

آهنگران تسهیل تولید، توسعه صادرات، انتقال تکنولوژی و تأمین نیاز کشور را چهار مأموریت اصلی مناطق آزاد و ویژه در کشور عنوان کرد و افزود: این ماموریت ها منطبق بر بند 11 سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.