رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

فعالیت 7 شرکت سهامی زراعی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 7 شرکت سهامی زراعی در خراسان جنوبی

7 شرکت سهامی زراعی در خراسان جنوبی فعالیت می کنند.

گردهمایی آموزشی مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولید خراسان جنوبی برگزار شد.

نادر علیزاده، مدیر کل دفتر نظام بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در این گردهمایی با بیان این مطلب گفت: این شرکت های سهامی زراعی 80 هزار هکتار از اراضی کشور را زیر کشت محصولات دارند.

نادر علیزاده با بیان اینکه سهم خراسان جنوبی از شرکت های سهامی زراعی 7 شرکت است؛ افزود: دو شرکت سهامی زراعی خضری دشت بیاض و اسلام آباد خراسان جنوبی از شرکت های پیشرو در کشورند.

وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی قصد دارد در برنامه ششم توسعه تعداد 100 شرکت سهامی زراعی دیگر در کشور ایجاد کند.

مدیر کل دفتر نظام بهره برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور افزود: توسعه پایدار با توجه به اعمال مدیریت یکپارچه سازی اراضی، بهره وری منابع آب و اعمال شیوه های نوین کشاورزی از اهدافی است که در شرکت های سهامی زراعی به دنبال تحقق آن هستیم.

آقای علیزاده همچنین با اشاره به ایجاد 180 تشکل آب و خاک تا پایان امسال در قرارگاه سازندگی اقتصاد مقاومتی کشور گفت: نصب کنتورهای هوشمند و تجمیع چاه های کشاورزی از اقداماتی است که در تفاهم نامه وزارت جهاد کشاورزی با وزارت نیرو به تصویب رسیده که اعمال آن منجر به مدیریت منابع آب و افزایش بهره وری آب های سطحی و زیرزمینی می شود.

اسفندیاری مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی هم در این گردهمایی، کمبود آب، شوری خاک، فروش خام محصولات کشاورزی و درآمد کم کشاورزان را از مشکلات بخش تعاون و شرکتهای سهامی زراعی استان عنوان کرد.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی