جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

فعالیت 60 تشکل تعاونی روستایی با 428 نفر اشتغالزایی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 60 تشکل تعاونی روستایی با 428 نفر اشتغالزایی در استان

alt

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی از فعالیت 60 تشکل تعاونی روستایی با سرمایه ای بیش از دو میلیارد و 829 میلیون تومان در استان خبر داد.

رضازاده با بیان اینکه بیشتر این تشکل های تعاونی ها در قاینات فعال هستند افزود: در این شهرستان 15 تشکل تعاونی روستایی فعالیت دارد.

وی ادامه داد: در شهرستان بیرجند 7 تعاونی، در شهرستان های خوسف، سربیشه، نهبندان، بشرویه و فردوس هر کدام سه تعاونی، در شهرستان درمیان 4 تعاونی، در شهرستان زیرکوه 5 تعاونی، در شهرستان سرایان 2 تعاونی و در شهرستان طبس 9 تعاونی روستایی فعالیت دارند.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی به میزان تولید تعاونی روستایی زنان در سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت:  در این تعاونی محصولاتی شامل انواع شیرینی خانگی، نان سنتی، ترشی جات، مربا جات و صنایع دستی به ارزش بیش از 67 میلیون تومان تولید شدهکه در بازار استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به فروش رسیده است.

رضازاده به میزان صادرات محصولات توسط تشکل های تعاون روستایی اشاره کرد و بیان داشت: محصولات خریداری شده از کشاورزان و تولید کنندگان استان شامل 20 تن هندوانه و 10 تن زرشک به ارزش 76 میلیون و 140 هزار تومان بوده که به کشور افغانستان از طریق بازارچه های مرزی صادر شده است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی