سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

فعالیت 55 دارالقرآن مجهز به لابراتوار در مراکز ناجا کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 55 دارالقرآن مجهز به لابراتوار در مراکز ناجا کشور

 

55 دارالقرآن مجهز به لابراتوار در مراکز ناجا کشور  فعال است که تربیت قرآنی نیروهای انتظامی را عهده دار شده است .

معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی ناجا عصر امروز در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر در بیرجند با بیان این مطلب گفت : در بحث ایجاد دارالقرآن های کشور ، مراکز آموزش نیروی انتظامی در اولویت هستند  که سهم نیروی انتظامی خراسان جنوبی نیز از این مراکز ، سه دارالقرآن در شهر های بیرجند، بخش گزیک و مرکز آموزش مرزبانی محمد رسول الله(ص) ناجا است.

حجت الاسلام غلامحسین توکلی ، دارالقرآن ها را نماد و مرکز فعالیت های قرآنی و تجمع چهره های قرآنی دانست و یادآور شد: بخشی از این دارالقرآن ها لابراتوارها است که در ابتدا مختص آموزش زبان و رایانه بودند و بعدها با مذاکره ای که با مراکز تحقیقاتی و شرکت های معتبر شد زبان عربی را با کارکرد و کاربرد قرآنی به کاربردهای این سیستم ها و لابراتوارها اضافه کردند که با این بازنگری ، دارالقرآن ها هم اکنون در حال ارتقاء هستند.

وی افزود: در سال جاری برای اولین بار طرح تربیت مربی حفظ دردستور کار ناجا قرار گرفت و اولین دوره مربیان این طرح قبل از ماه مبارک رمضان فارغ التحصیل شدند و به واحدهای ناجا برای برای اداره کلاس های حفظ اعزام شدند.

معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی ناجا یکی دیگر از موضوعات در دستور کار ناجا را تفسیر قرآن کریم دانست و گفت: قرآن گنجینه ای از معارف است و ناجا بخشی از معارف قرآن را که به ماموریت های ناجا مربوط می شود با یک نگاه کارشناسی در اتاق های فکر استخراج و مورد بررسی قرار داده که در این زمینه 80 موضوع مرتبط با ماموریت نیروی انتظامی استخراج و در دستور کار قرار گرفته است و بر همین اساس با ستاد تفسیر قرآن و زیرنظر حجت الاسلام قرائتی ، کتاب های تفسیر موضوعی نوشته شده و هر سال بعضی از این موضوعات را برای کارکنان پلیس در سطح کشور به اجرا گذاشته می شود.

حجت الاسلام غلامحسین توکلی با اشاره به جلسات تفسیر قرآن ناجا در ماه مبارک رمضان تصریح کرد:در طول ماه مبارک رمضان 18 جلسه تفسیر قرآن برای کارکنان ناجابرگزار شد .

وی به وجود 60 حافظ قرآن کریم در نیروی انتظامی اشاره کرد و ادامه داد: در مقایسه با سایر سازمان ها و ادارات این میزان رقم بالایی است لذا با برنامه ریزی هایی که برای پنج سال در نیروی انتظامی انجام شده ما 13 درصد از مجموعه کارکنان، خانواده و بازنشستگان نیروی انتظامی را وارد جرگه حفظ قرآن می کنیم.