جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

فعالیت 23 مرغداری تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 23 مرغداری تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک

23 مرغداری تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک فعالیت دارند.

23 مرغداری تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در استان فعال است که دارای وضعیت مطلوبی است.

عباس نیک‌پور، کارشناس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: با بیان اینکه در حال حاضر تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک در استان وضعیت خوبی دارد و چرخه نظارت کامل است، گفت: دامپزشکی بر تولید بوقلمون و شترمرغ نیز نظارت دارد.

وی افزود: پس از لیبل‌گذاری و بسته‌بندی خوب بهداشتی، استقبال از عرضه این فرآورده‌ها در داخل و خارج استان افزایش یافته و عرضه گوشت شتر مرغ با کمبود مواجه است.

عباس نیک پور گفت: پس از لیبل‌گذاری، بسته‌بندی مناسب و تولید بهداشتی گوشت بلدرچین و تخم آن، عرضه و فروش با استقبال مواجه و موجب اشتغال‌زایی شده است.

کارشناس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان افزود: تولیدکنندگان تخم‌مرغ ملزم به درج تاریخ تولید و انقضا هستند و مصرف‌کنندگان، در صورت عدم وجود این مشخصات، از خرید محصول خودداری کنند.

وی گفت: شیر و فرآورده‌های خام لبنی از دیگر محصولات مشمول نظارت‌های بهداشتی این اداره تا زمان تحویل به کارخانه هستند و پس از آن دانشگاه علوم پزشکی مسئول نظارت آن است.

نیک پور کارخانه‌های تولید خوراک دام و طیور را از دیگر نقاط نظارتی این اداره عنوان کرد و افزود: این کارخانه‌ها از مرحله ورود مواد اولیه تحت نظارت هستند و آزمایش‌های متفاوتی روی این مواد برای اطمینان از صحت آن‌ها و عدم وجود آلودگی انجام و پس از آن اجازه ترخیص کالا صادر می‌شود.

کارشناس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان اظهار کرد:میزان مکمل‌ها، ویتامین‌ها و مواد افزودنی، لیبل‌گذاری، نشان‌گذاری،حمل‌ونقل و استاندارد سازی مورد نظر و تأکید دامپزشکی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی