سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

فعالیت 20 هزار ورزشکار تنیس باز در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت 20 هزار ورزشکار تنیس باز در کشور

عضو هیئت رئیسه فدراسیون تنیس کشور از فعالیت 20 هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته تنیس در کشور خبر داد و افزود: از این تعداد 50 درصد خانم هستند.

جمالی در نشست مجمع عمومی انتخاب رئیس هیأت تنیس خراسان جنوبی در خصوص جایگاه این ورزش گفت: با سرمایه گذاری های انجام شده در ورزش تنیس رشد چشمگیری را در سال های اخیر داشته ایم به طوریکه ایران در مجمع کنفدراسیون آسیا که در تهران برگزار شد با داشتن 4 کرسی جز کشورهای دسته دوم است.

وی در خصوص اهمیت گسترش ورزش تنیس از سنین کودکی گفت: در دو سال اخیر با راه اندازی تنیس در مدارس توانسته ایم در 4 دوره کلاس آموزشی ویژه مربیان آموزش و پرورش ، 600 معلم را آموزش دهیم.

به گفته عضو هیئت رئیسه فدراسیون تنیس کشور، برای گسترش این رشته در مدارس بیش از هزار ست مینی تنیس در اختیار مدارس تهران قرار گرفته که امیدواریم بتوانیم این کلاس ها را در سراسر کشور نیز در آینده برگزار کنیم.

جمالی از اعزام تیم نوجوانان تنیس به مسابقات قهرمانی آسیا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تا کنون 15 برنامه اعزام به مسابقات برون مرزی انجام شده و در آینده نزدیک در بخش های بانوان و آقایان 4  یا 5 ورزشکار نوجوان این رشته برای مسابقات آسیایی تنیس به کشور قطر اعزام می شوند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی