جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

فعالیت شبکه استانی سیمای خاوران از 22 بهمن24 ساعته می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت شبکه استانی سیمای خاوران از 22 بهمن24 ساعته می شود

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اعلام این خبرگفت:از نیمه اسفند ماه جاری 24 ساعته شدن برنامه های شبکه استانی سیمای خاوران از حالت آزمایشی به قطعی تغییر می یابد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان جنوبی ، علیرضا آینه دار افزود : پخش 24ساعته شبکه استانی بزرگترین رویداد فرهنگی خراسان‌جنوبی در سال جاری است که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی این رویداد بزرگ رقم خواهد خورد.

وی گفت:رسانه ملی با محوریت شعار دین، امید، اخلاق و آگاهی به رسالت خود می پردازد و تمام فعالیت همکاران صدا و سیما در تمام حوزه ها و شاخص برنامه ریزی های مرکز حول این 4 محور انجام می شود.

وی با بیان اینکه عمر شبکه استانی خاوران در مقایسه با دیگر شبکه های استانی کشور کوتاهتر است افزود : همکاران پرتلاش مرکز در این مدت کوتاه موفق به انجام کارهای بزرگی شده اند که نمونه بارز آن 24 ساعته شدن برنامه های شبکه استانی سیمای خاوران است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز از افزودن 7 عنوان برنامه جدید به جدول پخش شبکه استانی سیمای خاوران در اسفند ماه جاری خبر داد.

 آینه دار گفت: برنامه تلویزیونی زنده صبح خاوران از ساعت 7 تا 8 صبح، برنامه ورزش استان با پخش یک ساعت در هفته، برنامه های پرسمان و بازتاب با موضوع رسیدگی به مشکلات و مطالبات مردم و پاسخگویی مسئولان، برنامه با نمایندگان برای ارتباط بیشتر مردم با نمایندگانشان در مجلس شورای اسلامی، برنامه مذهبی جلوه نیاز، برنامه هنری ترنم، پخش 800 ساعت برنامه تولیدی استانهای دیگر و هزار و 200 ساعت برنامه بازبینی شده آرشیو مرکز، افزایش بخش خبری ساعت 11 صبح با تهیه کنندگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفتگوی ویژه خبری، پخش خبر ساعت 20 با فرمت جدید از حیث قاب تصویر، شروع برنامه های هر روز با ویژه برنامه یاد و نام شهدا، برنامه روزانه ویژه مباحث اخلاقی، برنامه ویژه تولیدات خبری و هنری مردم برای فراهم کردن زمینه همکاری هر چه بیشتر علاقه مندان به این حوزه، و برنامه ویژه معرفی جاذبه های گردشگری استان از جمله برنامه هایی است که در شبکه 24 ساعته سیمای خاوران پخش خواهد شد.

وی افزود : آماده سازی 3 سیستم کامپیوتری ویژه پخش بامدادی، تجهیز استودیو، به روز رسانی اتاق نودال، تجهیز و ارتقاء سیستمهای تدوین و آرشیو تصاویر، و آسیب شناسی برنامه های سابق شبکه خاوران از جمله اقداماتی است که همکاران صدا و سیمای خراسان جنوبی برای 24 ساعته کردن برنامه های این شبکه انجام داده اند.
وی با اشاره به اینکه رسانه ملی و مطبوعات می توانند سبب رشد و تعالی یکدیگر شوند، از مطبوعات استان خواست برای اطلاع رسانی در خصوص اتفاقات و تحولاتی که در صدا و سیما رخ می دهد، تمام توان خود را به کار گیرند.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی اظهار داشت : 24 ساعته شدن برنامه های شبکه استانی خدمتی برای توسعه فرهنگی استان است.
شبکه استانی سیمای خاوران از 26 تیر سال 1389 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و از پنجم اردیبهشت امسال پخش برنامه هایش به 16 ساعت رسید که از 22 بهمن امسال نیز 24 ساعته خواهد شد.