سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

فعالیت سامانه جدید بارشی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

فعالیت سامانه جدید بارشی در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: مطابق با الگوی نقشه ها وفعالیت سامانه جدید بارشی در خراسان جنوبی خروجی مدلهای پیش یابی هواشناسی،  با توجه به تقویت ناپایداری ها، برای امروز و فردا وزش بادشدید همراه با گرد و خاک سبب کاهش دیدافقی بویژه در نیمه شرقی و مناطق غربی استان  می شود.

آقای نخعی با بیان اینکه در این مدت بارشهای رگباری شدید همراه با رعدو برق سبب وقوع رواناب ، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن برخی مسیل ها خواهد شد، افزود: در مناطق مستعد و کوهپایه ای برخورد صاعقه و احتمال بارش تگرگ می تواند سبب ایجاد و بروز خسارت دراغلب شهرستان های استان شود.

وی با بیان اینکه امروز بارشها برای جنوب شرق استان همچون شهرستانهای بیرجند، سربیشه، نهبندان ، خوسف و اسدیه پیش بینی می شود، گفت: فردا بارشها در نواحی شمال غربی استان قابل پیش بینی است و ناپایداریهای جوی تا صبح پنج شنبه در شمال شرق استان ادامه خواهد داشت.
کارشناس هواشناسی استان افزود: دمای هوا به طور میانگین امروز و فردا 6 تا 12 درجه سانتیگراد کاهش می یابد که در روز چهارشنبه کاهش دما محسوس خواهد بود.
آقای نخعی با بیان اینکه شب گذشته در نهبندان یک میلیمتر باران باریده است، گفت: هم اکنون بارش باران در سربیشه آغاز شده است. 

در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای 10 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس با حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان بود.

تغییرات دمایی مرکزاستان در این مدت بین 16 و 33 درجه سانتیگراد بالای صفر بود.