سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

فصل بی بدیل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

فصل بی بدیل

Loading the player...

جوانان همواره به دلیل روحیه ، استعداد و نیروی جوانی شان مورد توجه ارکان نظام و قدرت های تصمیم گیرنده قرار داشته اند . در کشور ما نیز قشر جوان در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها جایگاهی ویژه داشته و با ایمان ، نشاط ، امید ، استعداد ، اعتماد به نفس و خلاقیت خود و با برافراشتن پرچم معنویت ، به سوی قله های پیشرفت در حرکت هستند .

این گروه از مخاطبین در برنامه ریزی شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) نیز به صورت ویژه مد نظر قرار گرفته و برنامه ویژه ای با عنوان « فصل بی بدیل » برای آنان تهیه و تولید می شود . عنوان این برنامه بر گرفته از این سخن گهربار رهبر معظم انقلاب است که می فرمایند : « جوانی یک پدیده درخشان و یک فصل بی بدیل از زندگانی هر انسانی است » . فصل بی بدیل با ساختار مجله ای و به مدت 20 دقیقه تولید می شود و آیتم هایی متنوع و ریتمی تند دارد . این برنامه فاقد مجری است و نریشن های کوتاهی در لابلای آیتم ها پخش شده و آنها را به یکدیگر متصل می کند .

آیتم های ثابت برنامه عبارتند از :

- سخنی از رهبر معظم انقلاب در خصوص جوانان

- پاراگراف اول : در واقع سخن سردبیر مجله و متنی است متناسب با موضوع برنامه که در قالب گرافیک و نریشن ارائه می شود .

- سبک زندگی : این آیتم نکاتی پیرامون شیوه صحیح سبک زندگی ( مانند روش های صحیح استفاده از زمان ، ساختن زندگی نه ساختن با زندگی و ... ) را بیان می نماید .

- پیامک تجربه : پیامک های ارسالی مخاطبین ، در قالب گرافیک و نریشن پخش می گردد .

- پلاک 20 : در این آیتم از جوانان موفق در عرصه های مختلف دعوت شده و به پیشرفت ها و تجربیات آنان در عرصه مورد نظر پرداخته می شود .

- اطلاع رسانی : در این آیتم به منظور بالابردن سطح آگاهی مخاطب و ایجاد سوال برای مطالعه بیشتر اطلاعاتی تازه در عرصه های مختلف علمی بیان می شود .

- با شما : بخش گزارشی برنامه است که با ترکیبی از عکس و ویدیو تولید می گردد .

- صمیمانه : پخش عکس هایی با موضوعات مختلف جامعه به صورت گرافیکی .

- نمایش : نمایش کوتاهی متناسب با موضوع برنامه تولید شده که توسط دو بازیگر اجرا می گردد .

- شور جوانی : در این آیتم با استفاده از تصاویر گوناگون از توانمندی های مختلف در استان ، مناسبت ها ، رخدادها و ... موسیقی تصویر تولید می شود . همچنین به فراخور برنامه آیتم های جایگزینی نیز تولید و پخش می شوند که عبارتند از :

- نظر شما چیه؟ : با حضور کارشناس و جمعی از جوانان ، فضای پرسش و پاسخ فراهم شده و سوالاتی در حوزه های مختلف ازدواج ، ارتباط جوانان با خانواده و جامعه و ... طرح و بررسی می شود .

- از تو حرکت ، از خدا برکت : در این آیتم جوانی شاغل در استودیوی برنامه حاضر شده و پیرامون شغلش با او گفتگو خواهد شد . در لابلای مصاحبه نیز تصاویر مربوط به کار وی پخش می شود .

- جوانی بزرگان : در این آیتم دوران جوانی شخصیت هایی که اکنون به جایگاه مهمی رسیده اند از زبان خودشان بیان می شود .

- نمایش : این آیتم نیز شامل 3 یا 4 بخش نمایشی است که با فاصله های زمانی مشخصی در برنامه پخش می گردد .

این برنامه بعد از خبر 20 روزهای پنجشنبه و تکرار آن در ساعت 15:00 روزهای جمعه از سیمای خراسان جنوبی ( شبکه خاوران ) پخش می گردد .

 

         

 

 

 

 

 

 

 

سال تولید: 1389

گروه تولید عبارتند از :

تهیه کننده و کارگردان : علیرضا هاشمی مقدم

تصویر بردار و نور پرداز : سعید رضایی ، مجتبی محمدیان ، مجید کامران نژاد

تدوین و گرافیست : علیرضا سعادتمند

نریتور : مینا غضائری / فاطمه بیجاری/عاطفه اقتدار نسب/رضا محمد دوست و...

صدابردار : رضا محمد دوست