سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

فرودگاه بیرجند؛ چهارمین مقصد هواپیمای فلایت چک - نمایش محتوای خبر

 

 

فرودگاه بیرجند؛ چهارمین مقصد هواپیمای فلایت چک

تنها هواپیمای فلایت چک کشور وارد فرودگاه بیرجند شد.

تنها هواپیمای فلایت چک کشور، وارد فرودگاه بیرجند شد، تا عملکرد دستگاه های کمک ناوبری و مسیرهای هوایی را بررسی کند.

علیپور، سرپرست پرواز وارسی گفت: این هواپیما یکی از گرانترین هواپیماهای دنیاست که با تجهیزات خاص و پنل های به روز خود وبهره مندی از متخصص ترین نیروی پروازی، همه ی تجهیزات ناوبری و دستگاههای مورد نیاز خلبان را بررسی می کند.

کاپیتان علیپور افزود: فرودگاه های امام خمینی و مهرآباد تهران و فرودگاه مشهد سه فرودگاهی است که طی دو هفته گذشته برسی شده است و تا دو ماه آینده همه فرودگاه های کشور با هواپیمای فلایت چک بررسی می شود.

سلامی ، مدیرکل فرودگاههای بین المللی خراسان جنوبی نیز گفت: دستگاه زاویه دهنده یا vorیکی از دستگاه هایی که در سال 93 با اعتبار سه میلیارد تومان برای فرودگاه بین المللی بیرجند خریداری ونصب شد که اما بدلیل نبود هواپیمای فلایت چک در کشور تاکنون راه اندازی نشده است .

آقای سلامی افزود: امیدواریم با تایید این گروه پروازی، این دستگاه که به بهبود وافزایش طول دید خلبان درهنگام فرود کمک می کند، نیز راه اندازی شود.

مدیرکل فرودگاههای بین المللی خراسان جنوبی همچنین گفت:علاوه بر این، سیستمهای pvor وpapi این فرودگاه که برای پرواز های عبوری و دادن زاویه نشستن وایمنی به خلبان کاربرد دارد، با هواپیمای فلایت چک بررسی می شود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی