جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

فرهنگ قران و اهل بیت(ع) تنها راه نجات بشریت - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ قران و اهل بیت(ع) تنها راه نجات بشریت

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند امروز درگردهمایی روحانیون مستقر و طرح هجرت با اشاره به جایگاه قران و اهل بیت(ع) در دین اسلام گفت: تنها راه نجات بشریت،فرهنگ قران و اهل بیت(ع) است که این فرهنگسازی باید در جامعه بیش از پیش ترویج شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی مهمترین رسالت روحانیان را ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) دانست و افزود: باید با بهره گیری از فرهنگ اهل بیت، سبک زندگی اسلامی در جامعه بیشتر تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان برای تضعیف اعتقادات مردم به ویژه جوانان از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند افزود: در مقطع کنونی رسالت روحانیان  در بصیرت افزایی جامعه خیلی حساس است و باید به طور ویژه در این زمینه فعالیت کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی نیز با اشاره به همزمانی نوروز با ایام فاطمیه بر حفظ شان و حرمت این ایام تاکید کرد و گفت: مشارکت اجتماعی، مقاومت و پایداری به عنوان بهترین اصول زندگی فاطمه زهرا(س) باید در این ایام برای مردم تبیین شود.

حجت اسلام لطفیان افزود:برنامه های روحانیان باید به گونه ای باشد که نوروز امسال رنگ و بوی نبوی، علوی و فاطمی بگیرد و شخصیت برجسته اجتماعی فاطمه زهرا(س) به جامعه بیشتر معرفی شود.

حجت الاسلام مشرفی گفت: مسئول حوزه های علمیه خراسان جنوبی هم با اشاره به نام نویسی حوزه های علمیه استان تا 29 اسفند ماه گفت: سال تحصیلی آینده مدرسه تخصصی امیرالمومنین(ع) برای نخستین بار در دو رشته علوم و معارف قرآنی و کلام اسلامی طلبه می پذیرد.

دهه اول فاطمیه 220روحانی مستقر و طرح هجرت و دهه دوم نیز 350 روحانی و مبلغ بومی و همچنین تعدادی مبلغ اعزامی از قم به مناطق مختلف اعزام می شوند.